Maski do włosów – jak używać?

Nakładasz maskę na włosy, ale po jej zmyciu i wysuszeniu włosów Twoja fryzura jest przyklapnięta i nie widzisz efektów jej stosowania? Czytając poniższy artykuł dowiesz się o liście najczęściej popełnianych błędów oraz o tym, w jaki sposób poprawnie stosować maskę na włosy.

Maski do włosów Materiały prasowe

Zbyt krótki czas trzymania produktu na włosach

Pierwszym podstawowym błędem w pielęgnacji włosów jest to, że zbyt często za krótko trzymamy kosmetyk na włosach. W obecnych czasach na rynku mamy dostępne maski, którym wystarczą zaledwie 3 minuty, aby maska zadziałała, aczkolwiek producenci kosmetyków zalecają, aby produkt pozostawić na włosach od 10 do 30 minut.

Mokre i splątane włosy

Kolejnym dość częstym błędem w nakładaniu maski jest to, że nakładamy ją od razu po spłukaniu szamponu na mokre włosy a wtedy produkt spływa nam z włosów. Istotne jest, aby maskę nakładać na mokre włosy, które wcześniej zostały osuszone ręcznikiem. 

Brak systematyczności

Aby włosy zostały na długo odżywione a efekty utrzymywały się stale, kluczem do sukcesu będzie regularne stosowanie maski. Bardzo często zapominamy o tym, jak ważna jest systematyczność.

Źle dobrany kosmetyk do rodzaju włosów

Odpowiednio wybrane kosmetyki umożliwią Ci dbanie o wygląd, ale również o kondycję Twoich włosów. Jeśli codziennie stylizujesz włosy ciepłym powietrzem, powinnaś zaopatrzyć się w maskę do włosów, która będzie zapewniała ochronę termiczną przed szkodliwym działaniem stylizacji na ciepło, czyli Paul Mitchell NEURO Liquid Repair. Jeśli Twoje włosy są zniszczone i brakuje im nawilżenia, to Twoje pasma odnajdą ukojenie w masce JOICO Defy Damage. Osoby, które mają włosy koloryzowane i chcą zachować kolor włosów oraz blask na dłużej powinny stosować maskę JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock. Dla posiadaczek włosów blond, które również chcą zadbać o kondycję swoich włosów ratunkiem okaże się maska JOICO Blonde Life Brightening.

Aby Twoje włosy pozostały w dobrej kondycji przez cały czas, powinnaś unikać powyższych błędów i dobierać kosmetyki odpowiednio do swojego rodzaju włosów.

REKLAMA