[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Makaron. Jesteś pewna, że wiesz, jak go ugotować?

Makaron to produkt, który w menu Polaków obecny jest od zawsze. Króluje na stołach w postaci dań głównych, dodawany jest też do zup, a czasem nawet do deserów! Na słodko, na ostro, z sosem, z farszem… Pomysłów na dania z makaronem jest bez liku. Ale czy na pewno wiemy, jak gotować makaron? Z pozoru wydaje się to proste. Czy tak jest na pewno?

makaron czaniecki krajanka 5 jaj fot. Producent

Czy wiesz, że…

1. Makaron zawsze powinien być gotowany w dużym garnku z odpowiednią ilością wody – na każde 100g potrzebny jest co najmniej litr. Wszystko po to, by nie posklejał się podczas gotowania, równomiernie się ugotował, a także żeby łatwiej było go po prostu mieszać.

REKLAMA

2. Makaron należy gotować na półmiękko, czyli al dente. Ma on znacznie więcej właściwości niż rozgotowana breja. Po pierwsze, smakuje o niebo lepiej. Po drugie, dłużej się trawi, co nie tylko sprawia, że dłużej czujemy się najedzeni, ale też korzystnie wpływa na poziom cukru we krwi.

3. Wbrew powszechnej opinii rzucanie makaronem o ścianę, by sprawdzić czy się klei, nie jest najlepszym sposobem na sprawdzenie jego stopnia ugotowania.

4. Czasem makaron trzeba gotować nieco krócej. Dotyczy to sytuacji, w której planujemy połączyć go z gorącym sosem. Nieco twardy makaron spokojnie przejdzie w stan al dente już wspólnie z resztą składników.

5. Nigdy nie należy zalewać makaronu sosem. To makaron dodajemy do sosu.

6. Zimną wodą przelewa się tylko makaron, który planujemy wykorzystać do sałatki.

7. Na całym świecie występuje aż 600 różnych kształtów makaronu. W Polsce popularnych jest kilkadziesiąt (np. Czanieckie Makarony – jeden z najstarszych producentów tradycyjnych polskich makaronów, ofertują aż 40 kształtów do wyboru). A po jakie makarony sięgamy najchętniej?

"Najpopularniejszy kształt to od lat krajanka, zaraz po niej świderki, nitka walcowana czy łazanka – mówi Joanna Karbowiak, Prokurent w Czanieckie Makarony Sp. z o.o. – Staramy się sprostać wymaganiom Klientów, dlatego na sklepowych półkach można znaleźć makaron Czaniecki w różnych odsłonach. Oprócz 5-jajecznych proponujemy też makarony 100% amber durum, pełnoziarniste oraz z błonnikiem owsianym – wszystkie w różnych kształtach".

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij