Maca, czyli bomba witalna. Dlaczego warto ją jeść?

Maca to roślina pochodząca z Peru. Ma wiele zastosowań kulinarnych i zdrowotnych. Główną jadalną częścią jest korzeń, na ogół suszony i spożywany w postaci proszku, właśnie w takiej postaci oferuje go Purella Superfood

Producent

Purella Maca Bio:

  • Zwiększa enrgię i wytrzymałość u sportowców: Wysoka zawartość witaminy B sprawia, że ten superfood jest dedykowany szczególnie sportowcom lub dla tym, którzy szukają naturalnego wzmocnienia przed treningiem. Pomaga w przyroście masy mięsniowej, zwiększeniu siły i energii oraz poprawie wydajności ćwiczeń.
  • Podnosi libido: Badania prowadzone nad tą rośliną wykazały, że jedną z jej zalet jest wływ na zwiększenie libido. Już od czasów starożytności uważana była za naturalny afrodyzjak.
  • Pomaga na sprawy kobiece: Łagodzi stany przedmiesiączkowe oraz dolegliwości w okresie menopauzy, takie jak uderzenia gorąca czy apatia. Przeciwdziała również osteoporozie w okresie klimakterium. Reguluje poziom hormonów płciowych.
  • Chronni skórę: Poprawia kondycję skóry oraz chroni przed szkodliwym promieniowanie UV. Przyjmuje się, że działa jak krem z filtrem
    o numerze 30. Przyspiesza gojenie się ran.

Zawiera dużo białka i aż 7 niezbędnych aminokwasów, jak żelazo, miedź, wapń dla zdrowia kości, potas dla układu krążenia oraz witaminy z grupy B dla układu nerwowego – tłumaczy Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk, ekspert Purella Superfoods.

W europejskiej kuchni, macę najczęściej używa się w postaci sproszkowanej do koktajli, płatków owsianych, słodkich przysmaków. Purella Superfood poleca ją również do espresso z mlekiem w towarzystwie dodatków, takich jak miód i cynamon, tworząc energetyczną macę mochę. Zaleca się ją dawkować ilości 1 – 2 łyżeczki dziennie.

Zobacz również:
REKLAMA