[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lustereczko powiedz przecie...

Czyste szyby, sprawne wycieraczki i prawidłowo ustawione lusterka – to podstawa, która pomaga w obserwacji drogi i otoczenia wokół auta. Jak zapanować nad lusterkami?  

1. Ustawienie fotela

Jak prawidłowo ustawić lusterka? Przede wszystkim pamiętaj o kolejności. Lusterka w samochodzie zawsze ustawiamy po dopasowaniu fotela do jazdy. Każda następna zmiana ustawień fotela powinna spowodować sprawdzenie ustawień lusterek i ich ewentualne poprawki.

To istotne, bo uważna obserwacja drogi i otoczenia wokół samochodu to podstawowa zasada bezpiecznego podróżowania.

2. Lusterko wewnętrzne

Rozpoczynając ustawienie lusterek, zwróć uwagę na to, aby w lusterku wewnętrznym widzieć całą tylną szybę auta. Dzięki temu będziesz widziała wszystko to, co dzieje się za samochodem. Korzystając z lusterka wewnętrznego, pamiętaj, że dzięki swojej budowie daje nam ono możliwość komfortowego korzystania z niego również w nocy.

Wystarczy w starszych modelach aut „kliknąć” i przestawić pozycję lusterka w tryb nocny. Na rynku dostępne są również lusterka fotochromatyczne, które automatycznie przyciemniają lusterko, gdy ilość światła jest zbyt duża. Pamiętaj, że jeśli już musisz poprawić oko, rób to tylko na postoju i ustaw lusterko z powrotem na właściwą pozycję.

3. Lusterka zewnętrzne

Lusterka zewnętrzne powinnaś ustawić tak, aby widzieć bok samochodu, lecz nie powinien on zajmować więcej niż 1 cm powierzchni lusterka. Takie ich ustawienie pozwoli kierowcy na ocenę odległości między jego pojazdem a pojazdem obserwowanym czy inną przeszkodą.

Zwróć również uwagę na fakt, że pojazdy i przedmioty odbite w lusterkach nie zawsze odpowiadają ich faktycznym rozmiarom, co wpływa na ocenę odległości przy wykonywaniu manewrów.  

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij