Linia Age Protect Uriage – globalna odpowiedź na oznaki starzenia

Proces starzenia tylko w 20% zależy od czynników genetycznych. W dużej mierze (aż w 80%) spowodowany jest czynnikami zewnętrznymi – promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami, stresem, zmęczeniem czy paleniem papierosów – określanymi jako ekspozom.

LINIA AGE PROTECT URIAGE Producent
Nowa linia Uriage Age Protect

Naukowcy z laboratorium Uriage zwrócili uwagę, że do czynników przyspieszających starzenie należy także nowa „plaga" XXI wieku - światło niebieskie emitowane przez ekrany telewizorów, monitory komputerów czy wyświetlacze smartfonów. Nowa linia Age Protect Uriage jednocześnie chroni skórę przed ekspozomem oraz koryguje oznaki starzenia.

Długotrwała ekspozycja na światło niebieskie przyspiesza proces starzenia się skóry (powoduje stres oksydacyjny), prowadzi do uszkodzenia DNA mitochondrialnego, spowalnia procesy naprawcze w skórze i zaostrza stany zapalne. Na jego działanie jesteśmy narażeni regularnie – przed ekranami urządzeń elektronicznych spędzamy średnio 6 godzin dziennie. Coraz częściej mówi się o nowym zjawisku, nazywanym Digital Aging, czyli starzeniu spowodowanym wielkomiejskim stylem życia i stałym korzystaniem z komputera i urządzeń mobilnych.

W odpowiedzi na potrzeby skóry narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, marka Uriage wprowadza innowacyjną linię Age Protect, która kompleksowo niweluje oznaki starzenia: chroni przed ekspozomem i jednocześnie koryguje oznaki starzenia.

REKLAMA