Kwintesencja kobiecości w kolorach miłości - nowy zegarek dla Pań w kolekcji Wena

Kolekcja Wena wzbogaciła się właśnie o nowy damski zegarek automatyczny. Po premierze emaliowanego zegarka Irysy, który zdobył nominację w konkursie Zegarek Roku portalu CH24.pl, rozpoczęliśmy prace nad kolejnym projektem. Nowy zegarek nosi nazwę POLPORA Flamingi i jest wykonywany w bardzo zaawansowanej technice emalierskiej, a jego pierwsze egzemplarze właśnie ujrzały światło dzienne.

polpora materiały prasowe

Emalia żłobkowa – technika bynajmniej nie dziecinnie prosta

Rozpoczynając prace nad modelem, który miał być jednym z najbardziej finezyjnych elementów kolekcji Wena, postanowiliśmy wykorzystać jedną z najtrudniejszych technik w emalierstwie zegarmistrzowskim – emalii wysokotemperaturowej w technice malarskiej, nazywanej z francuska champlevé. Technika ta, nazywana po polsku żłobkową lub rowkową, polega na precyzyjnym umieszczaniu w, wykonanych uprzednio, wgłębieniach tarczy kolejnych warstw kolorystycznych. Ze względu na kunszt wymagany przy zastosowanie tej techniki, do tej pory była to domena najbardziej luksusowych szwajcarskich marek.

W emaliach wysokotemperaturowych najtrudniejsze do wykonania kolory to róże i czerwienie, dlatego podjęliśmy wyzwanie i zdecydowaliśmy się przygotować projekt, którego główną osią kolorystyczną będą właśnie te barwy. Na tarczy wykorzystano 34 kolory, rozmieszczone w 41 „żłobkach” – mówi Aleksandra Budzisz, czuwająca nad stroną artystyczną projektu.

Dwa lata prac projektowych i testów

Intensywne prace projektowe, testy technologiczne i materiałowe trwały ponad 2 lata. Pierwszym etapem niezwykle czasochłonnego procesu emaliowania było przygotowanie emalii, poprzez ich rozkruszenie, a dalej praca nad kolorami nakładanymi i wypalanymi w piecu przez 14 dni. Każda emalia składa się co najmniej z kilkunastu warstw, każdorazowo osobno wypalanych. W projekcie Flamingi niezbędne jest wykonanie aż 18 wypałów w piecu o temperaturze ok. 800 stopni Celsjusza. W projekcie tarczy użyto 4 typów emalii wysokotemperaturowych - począwszy od transparentnych, dających wrażenie witrażowego koloru, po opakowe - w pełni kryjące złote podłoże.

By uzyskać odpowiednie nasycenie i odwzorowanie kolorów, baza metalowa musiała zostać specjalnie przygotowana. W tym celu opracowaliśmy autorską metodę przygotowania oraz oczyszczania stopu. W finalnej formie baza tarczy wykonana jest ze specjalnie przygotowanego pod emalie stopu złota o próbie 750 (18k) – wyjaśnia właściciel marki, Tomasz Cerbiński.

Szwajcarski mechanizm, diamenty i luksusowy pasek

Sercem modelu Flamingi jest tradycyjny szwajcarski mechanizm automatyczny w wykończeniu premium z charakterystycznym czarnym wahnikiem, bogatymi zdobieniami płyt oraz niebieskimi śrubami. Jego efektowną pracę oglądamy przez przeszklony dekiel. W każdym z 12 indeksów godzinowych osadzono naturalny diament o szlifie brylantowym. Bezel wykonano z litego 18-karatowego złota, a logo Manufaktury nadrukowano od wewnętrznej strony odpornego na zarysowanie, szafirowego szkła.

Dopełnienie całości stanowi luksusowy złoty pasek z naturalnej skóry jaszczurki, mocowany do koperty przy użyciu charakterystycznych ozdobnych śrub, które zastępują tradycyjne teleskopy. Każdy z 50 egzemplarzy tej limitowanej serii dostarczany jest w wyjątkowym opakowaniu, ręcznie wytwarzanym z egzotycznego, mahoniowego drewna i charakterystycznej tkaniny.

Potwierdzeniem unikatowej wartości zegarka jest świadectwo Polskiego Urzędu Probierczego (określające łączną masę złota), jak również świadectwo jakości i masy brylantów oraz certyfikat emalii podpisany własnoręcznie przez artystkę odpowiedzialną za wykonanie tarczy w zakupionym egzemplarzu.

 

Specyfikacja techniczna modelu POLPORA Flamingi

 • Zegarek damski automatyczny w kopercie o średnicy 35mm, limitowany do 50 egzemplarzy

Mechanizm szwajcarski Sellita SW200-1

 • Automat o regulacji Spécial (Elaboré) i wykończeniu premium
 • Bogato zdobiony werk i czarny wahnik przygotowany specjalnie dla marki POLPORA
 • System antywstrząsowy incabloc, 26 kamieni

Koperta ze stali szlachetnej połączonej ze złotem 18k

 • Stal nierdzewna 316L polerowana i satynowana
 • Bezel wykonany w całości z żółtego złota 18k, polerowanego na wysoki połysk
 • Średnica koperty bez koronki: 35mm
 • Wodoszczelność: 5 atm (50m)
 • Łączna masa złot 18k (koperta + tarcza): ok. 17,15g

Koronka

 • Delikatna cebulkowata ze stali szlachetnej, sygnowana głęboko grawerowanym logo

Luneta i dekiel

 • Szkło szafirowe antyrefleksyjne (dekiel i tarcza)
 • Szkło zdobione od środka złotym logotypem POLPORA
 • Dekiel przeszklony i grawerowany z numerem limitacji

Cyferblat

 • Baza tarczy wykonana z litego złota żółtego 18k
 • Tarcza wykończona w technice emalii malarskiej wysokotemperaturowej (champeleve),
  przy użyciu 34 kolorów.
 • Wykonanie jednej tarczy zajmuje ok. 14 dni roboczych.
 • 12 diamentów o szlifie brylantowym osadzonych w wydrążonych w złocie indeksach godzinowych, czystość: VS, masa: 0,12ct

Wskazówki

 • Odsłaniające tarczę wskazówki typu szkieletowego w kolorze złotym

Pasek

 • Skórzany z naturalnej skóry jaszczurki utwardzany w kolorze mieniącego się złota
 • Klasyczne stalowe zapięcie, stal polerowana pokryta PVD w kolorze złotym

 

Cena zegarka

21 290 PLN brutto

REKLAMA