Krzysztof Gonciarz razem z Żywiec Zdrój obala mity o recyklingu

Czy wrzucanie śmieci do żółtego kosza ma sens? Czy segregowane przez nas odpady są i tak ponownie mieszane w śmieciarce bądź na wysypisku? Krzysztof Gonciarz oraz Żywiec Zdrój w ramach kampanii #dożółtegokosza sprawdzili jak w Polsce wygląda proces segregacji i recyklingu plastikowych butelek. Film „Największy MIT na temat recyklingu” to hit Internetu, który w przystępny sposób obala popularne mity na temat recyklingu plastikowych butelek.

żywiec materiały prasowe

Deklaracje, a działanie – czy Polacy wiedzą jak poprawnie segregować odpady?

W ramach kampanii #dożółtegokosza Żywiec Zdrój przeprowadził badanie „Polacy o segregacji odpadów”, w którym sprawdził stan wiedzy Polaków w temacie segregacji i recyklingu plastiku.

Ponad 90 procent z nas deklaruje, że na co dzień segreguje odpady, a znajomość zasad segregacji nie stanowi większego problemu. Jednak, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Żywiec Zdrój, ponad 40 procent konsumentów nie wie, że plastik powinien trafiać zawsze do żółtego kosza. Co więcej, prawie 40 procent badanych nie widzi sensu segregacji odpadów, ponieważ w ich przekonaniu, podczas odbioru śmieci są ponownie mieszane w śmieciarce. Właśnie z tymi mitami postanowił zmierzyć się Krzysztof Gonciarz – osobiście sprawdził, jak wygląda droga butelki od wrzucenia jej #dożółtegokosza, aż po proces recyklingu.

„Recykling butelek nie ma sensu?”

W przygotowanym we współpracy z Żywiec Zdrój filmie, youtuber zabiera widzów w nietypową podróż śmieciarką i obala funkcjonujące w społeczeństwie mity dotyczące recyklingu. Gonciarz w przystępny i prosty sposób pokazuje jak wygląda proces segregacji oraz recyklingu odpadów. Początkowo wciela się w rolę pracownika śmieciarki i sprawdza, jak faktycznie wygląda odbiór odpadów od konsumentów - te segregowane przez nas w domu trafiają do oddzielnych komór w śmieciarce lub, jeżeli śmieciarka jest jednokomorowa, to odbierany jest tylko jeden rodzaj odpadów. W kolejnych ujęciach możemy zobaczyć youtubera, który w zakładzie recyklingu dokładnie sprawdza jakim procesom poddawane są plastikowe butelki, aby finalnie mogły zostać przetworzone na nowe butelki, jak np. butelka 5litrowa rPET Żywiec Zdrój – pierwsza butelka w ofercie marki wyprodukowana w całości z plastiku z recyklingu.

żywiecmateriały prasowe

Wyrzucanie butelek #dożółtegokosza to szansa na nadanie im kolejnego życia i powrót w postaci mebla, zabawki, ubrania, czy kolejnej butelki, a tym samym ograniczenie konieczności wykorzystania plastiku pierwotnego w produkcji. Cały film można obejrzeć na stronie kampanii: https://www.postronienatury.pl/bundles/app/front/images/homepage/vod/zywiec-vod-2.mp4

Więcej informacji o kampanii na stronie: https://www.postronienatury.pl/

Zobacz również:
REKLAMA