[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kontroluj sytuację

Chcesz, żeby Twój samochód był w dobrej formie i nie sprawiał kłopotów? Mamy na to sposób: kontroluj stan swojego auta, a będzie Ci długo służyło! Zobacz, co powinnaś sprawdzać w nim regularnie. 

Skoda, auto, samochód rys. Adam Quest

Płyn do szyb

Uzupełniaj płyn do spryskiwaczy. Podczas długiej trasy i kiepskiej pogody zdarza się zużyć cały jego zapas. Letni płyn do spryskiwaczy skutecznie radzi sobie z usuwaniem pozostałości po insektach z szyby, a do tego ma przyjemny, kwiatowy zapach.

Opony

Ciśnienie w oponach warto kontrolować raz w miesiącu, ale nie oszukujmy się: tak skrupulatni kierowcy to rzadkość. Dopompuj opony przed podróżą i jazdą obciążonym autem. Zbyt niskie ciśnienie sprawia, że opona się grzeje, bieżnik szybciej zużywa, a samochód wyraźnie gorzej się prowadzi. Wzrasta też zużycie paliwa.

Olej w silniku

Poziom oleju staraj się kontrolować przed każdą dłuższą trasą. Samochód musi stać na płaskiej, poziomej powierzchni. Skoda radzi, żeby pomiaru poziomu oleju dokonywać na wyłączonym, ale rozgrzanym silniku. Najlepiej odczekać 10-20 minut, żeby olej spłynął. Warto zaopatrzyć się również w litr „na dolewkę”. Kupisz go na stacji benzynowej.

Żarówki

Światła muszą zawsze działać bez zarzutu – to sprawa oczywista. Zadbaj o to, by każda żarówka w Twoim aucie była sprawna. Dodatkowo postaraj się wozić zapasową sztukę w samochodzie. W sytuacji alarmowej ich wybór na stacjach benzynowych jest na tyle bogaty, że nie powinnaś mieć kłopotów z kupnem odpowiedniej.

Wycieraczki

Zużyte pióra wycieraczek nie tylko wpływają na komfort jazdy, ale i ograniczają widoczność podczas złej pogody. Starte wycieraczki mogą pozostawiać trudne do usunięcia rysy na szybie, co naraża na dodatkowe koszty. Dla Twojego bezpieczeństwa pióra wycieraczek wymieniaj przynajmniej dwa razy w roku – przed pierwszym śniegiem i po ustąpieniu ostatnich mrozów.

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij