Konkurs artystyczny MUZA 2015

Jesteś artystyczną duszą i drzemie w Tobie chęć tworzenia? Marzą Ci się wystawy, wernisaże i sława?  Weź udział w konkursie artystycznym MUZA 2015 – nad którym honorowy patronat objęła światowej sławy polska artystka Magdalena Abakanowicz – popuść wodze fantazji i stwórz dzieło, które zachwyci cały świat (a przynajmniej tę bardziej wrażliwą na sztukę współczesną część).

MUZA to cykliczny, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs artystyczny organizowany przez Art Imperium w ramach misji: promocji sztuki, kultury i artystów.

Tematem tegorocznej edycji konkursu – bohaterką MUZY 2015 jest profesor Magdalena Abakanowicz, jej osoba, życie i/ lub twórczość to nadrzędna inspiracja do powstania prac konkursowych i dialogu artystycznego. Abakanowicz to najważniejsza i najbardziej ceniona, zarówno w kraju jak i na świecie, polska artystka. W maju tego roku obchodziła 35. rocznicę udziału w Biennale w Wenecji, a w czerwcu 85. urodziny.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to godz. 24.00 dnia 31.07.2015 r.

Spośród wszystkich zgłoszeń Jury Konkursowe, powołane przez organizatora, do 31 sierpnia wybierze grupę kilkudziesięciu finalistów.

Gala Finałowa/wernisaż wystawy konkursowej, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy – Grand Prix Konkursu, zdobywcy II i III miejsca oraz Nagrody Publiczności, odbędzie się 20 października 2015 r. w Galerii Lufcik – Dom Artysty Plastyka ul. Mazowiecka 11 a, 00-052 Warszawa, przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, który jest współorganizatorem wydarzenia.

Nagrody

Nagrodą dla finalistów i zwycięzców Konkursu MUZA 2015 jest patronat artystyczny – Artistic Guarantee of Art Imperium – obligatoryjny patronat medialny nad wydarzeniami artystów potwierdzony dyplomami, oraz pakiety promocyjne, a także zorganizowanie wystawy i prezentacja na wystawie zwycięskich prac połączona z wielopłaszczyznową promocją.

Grand Prix MUZY 2015 – wystawa indywidualna w Galerii DAP1 w Warszawie, w pierwszej połowie 2016 r. W ramach nagrody głównej artysta obligatoryjnie wchodzi do składu jury kolejnej edycji Konkursu MUZA.

II i III miejsce – wystawa wspólna w Galerii DAP2 w Warszawie, w pierwszej połowie 2016 r.

Zwycięzcy otrzymają także pakiet nagród dodatkowych, o których organizator będzie informować na www.artimperium.pl.

Organizator: Art Imperium

Współorganizator: OW ZPAP

Kontakt w kwestii konkursu: [email protected]

  • Honorowy Patronat:  Profesor Magdalena Abakanowicz
  • Kurator wystaw MUZA: Edyta Dzierż
  • Partnerzy wystawy:  Fundacja Dumni Polską, Galeria Sztuki ED-Wall Art, Kruliq Wine & Art, MECYJE.pl, Młodzi Sztuką.
  • Patroni Medialni: Artysta i Sztuka, Biznes z klasą, Businesswoman & Life, Europejskie Forum Przedsiębiorczości, Klub Integracji Europejskiej, Men'sHealth, PANGEA Magazine, NAJLEPSZE Z ŻYCIA, [email protected], Smooth Media, Women'sHealth.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

źródło: materiały prasowe

Zobacz również:
REKLAMA