Klasyczny New Balance 991 Made in UK w rocznicowym wydaniu

Flimby w Wielkiej Brytanii to miejsce, gdzie New Balance produkuje swoje buty sygnowane Made in UK. Marka obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia słynnej fabryki, z której pochodzą m.in. takie klasyki jak model 991 czy model 1500.

New Balance materiał prasowy

Z okazji okrągłej rocznicy New Balance zaprezentował specjalne wydanie butów – Flimby Catalogue Pack. A w nim model W991UKF, który oddaje istotę produkcji w brytyjskiej fabryce: najwyższą jakość materiałów, ręczne wykonanie i cztery dokady doświadczenia.

Model 991 pojawił się na rynku w 2001 roku jako następca modelu 990v2 (rok 1998) i był pierwszym z kultowej serii 99X, w którym zastosowano technologię ABZORB – zarówno w przedniej części stopy, jak i pod piętą. Było to związane z wprowadzeniem nowej i ulepszonej konstrukcji podeszwy środkowej. Buty wyróżniały się również wyprofilowaną obudową palców i były wyjątkowo wygodne, co w tamtych czasach było znakiem rozpoznawczym szerszej rodziny modeli do biegania wyczynowego.

Model 991 stał się nieodłącznym elementem outfitu dla przedstawicieli różnych pokoleń. Przez dwie dekady zyskał status ikony i był świadomie wybierany przez artystów oraz czołowe postaci branży kreatywnej z całego świata. Ich sylwetkę upodobał sobie m.in. nieżyjący już CEO Apple, Steve Jobs. New Balance 991 to podstawowy model dla wszystkich tych, którzy cenią sobie historię przemysłu obuwniczego. Ze swoim ponaddwudziestoletnim dorobkiem buty te oferują estetykę, która dziś jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek przedtem.

Cena: 999,99 zł znajdziesz na: www.nbsklep.pl

REKLAMA