Jakie przekąski zabrać na podróż z dziećmi?

Wakacje w pełni! Podróżując z dziećmi warto odpowiednio się przygotować i zaplanować prowiant na drogę. Co zapakować do lunchboxa? Jakie przekąski zabrać ze sobą? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Przekąski na podróż z dziećmi Materiały prasowe

Co wybierać do picia?

Dzieci podczas zabawy czasem zapominają o pragnieniu, warto więc im przypominać i proponować wodę regularnie w ciągu dnia przygód. To właśnie woda najlepiej nawodni organizm, dlatego powinna być najczęściej wybieranym płynem. Można dodać do niej owoce – trakcie upałów świetnie sprawdzą się mrożone sezonowe owoce. Inny patent na zaczarowanie wody to dodanie do niej liofilizowanych owoców, np. Owocowej Różdżki Smaku w ulubionym smaku – truskawkowa pokoloruje wodę na czerwono! To może zachęcić dziecko do picia wody.

Jedzenie na wynos

W podróży na pewno sprawdzą się kanapki, warto wybrać pełnoziarniste pieczywo, a do środka włożyć ulubione dodatki. A jeśli nie kanapki? To może placki! Często świetnie smakują również na zimno. Są bardzo wygodne do zjedzenia nawet w trudnych warunkach! Zamiast folii polecamy zapoznać się z wielorazowymi ekologicznymi owijkami – woskowijkami. Produkty łatwiej psujące się warto dobrze zabezpieczyć, np. w termicznej torbie z wkładami chłodzącymi.

Zdrowe przekąski

Na wycieczkę warto zabrać zdrowe przekąski. Mogą być to słupki warzyw, np. marchewki oraz owoce – w upalne dni lepiej postawić na te trwalsze, które można zabrać ze sobą w całości, np. jabłko, banan, nektarynka. Świetnie w podróży sprawdzają się również liofilizowane kawałki owoców do chrupania, czyli Bio Suchy Prowiant. Takie owoce są bardzo lekkie, więc nie dokładają kilogramów w plecaku i w tej formie są też bezpieczne nawet podczas upałów! Do tego dziecko chrupiąc je raczej specjalnie się nie pobrudzi.

Podczas aktywnego wypoczynku może przydać się coś na niewielki głód, co szybko da nam zastrzyk energii. Dobrą opcją mogą być ekologiczne zbożowo-owocowe batoniki.

REKLAMA