Jak pielęgnować kręcone i falowane włosy?

Posiadaczki kręconych włosów doskonale wiedzą, że ich pielęgnacja może być problematyczna. W przeciwieństwie do prostych, włosy falowanych i kręcone mogą być bardziej łamliwe, skłonne do puszenia czy przesuszania. Podpowiadamy, jak troskliwie o nie zadbać.

Insight materiał prasowy

Bez względu na to, czy masz loki 3A, czy 3C z pewnością doświadczyłaś problemów i trudności związanych z ich codzienną pielęgnacją. Zmień swoje rytuały pielęgnacyjne i zyskaj sprężyste, nawilżone i pełne blasku loki i fale.

1. Nie myj zbyt często

Jednym z popularnych błędów w pielęgnacji kręconych włosów jest ich zbyt częste mycie, które należy ograniczyć do minimum. Aby zachowały swoją sprężystość, potrzebują naturalnych olejków. Gdy są zbyt często myte, mogą nadmiernie wysychać, co w efekcie może się przyczyniać do łamliwości i uszkodzeń.

2. Nie zapominaj o odżywce lub olejku

Włosy kręcone trzeba dobrze nawilżać, dlatego koniecznie regularnie stosuj odżywkę nawilżającą lub olejek. Kosmetyk ten dostarczy składników odżywczych i nawilżających. Jeśli Twoje loki tracą objętość, płucz włosy po myciu i aplikacji odżywki z głową skierowaną w dół.

3. Odpowiednia stylizacja włosów kręconych

W przypadku włosów kręconych produkty do stylizacji należy aplikować w bardzo wilgotne włosy, zanim zaczną się puszyć. Przeczesuj pasma włosów dłonią, aby ich nie uszkodzić.

4. Suszenie kręconych włosów

Do suszenia włosów kręconych warto wybierać suszarkę z dyfuzorem, by ograniczyć ilość ciepłego i silnego powietrza, które będzie uderzać we włosy. Ten prosty trick zmniejszy tarcie włosów oraz ograniczy ich puszenie.

Nowość! Kosmetyki do włosów kręconych i falowanych Elasti Curl INSIGHT

Poszukujesz dobrych kosmetyków, które naturalnie podkręcą skręt loków i fal a na dodatek zupełnie odmienią codzienne rytuały związane z pielęgnacją kręconych i falowanych loków? Zapomnij o puszących się kosmykach, z Elasti Culr Insight zyskasz burzę sprężystych, idealnie nawilżonych i optymalnie dociążonych loków!

Gama kosmetyków do włosów kręconych i falowanych INSIGHT Elasti-Culr zawiera 3 kosmetyki, a wśród nich:

  • Szampon do włosów kręconych Elasti-Curl Insight Pure Mild Shampoo, który łagodnie i skutecznie myje i pielęgnuje włosy, pozostawiając je intensywnie nawilżone i odżywione oraz definiuje i podkreśla skręt, a także dekoruje blaskiem.
  • Krem do stylizacji włosów Elasti-Culr INSIGHT Curl Degining Hair Crem - zmiękcza kosmyki i podkreśla ich kształt bez obciążania fryzury i sklejania kosmyków. Definiuje skręt fal i loków, chroni przed puszeniem, poprawia nawilżenie, ale bez obciążania fryzury.
  • Olejek do kręconych włosów Elasti-Curl INSIGHT Bouncy Curls Hair Oil głęboko odżywia i intensywnie regeneruje włosy, dodaje im sprężystości, a także wygładza i uszczelnia łuski włosa, chroni je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i zabezpiecza końcówki.

Więcej informacji o produktach oraz e-sklep:

www.insightshop.pl

REKLAMA