I jak tu nie biegać! Super motywator do biegania

Beata Sadowska, znana dziennikarka telewizyjna, która kiedyś nie znosiła biegać, napisała książkę pełną pozytywnej energii i zachęcającą do tej aktywności. Książkę, która łączy pasję, wiedzę i mądrą miłość do biegania.

Do dnia wydania książki "I jak tu nie biegać!", która ukazała się pod patronatem Women's Health, autorka wystartowała w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży. Relacja Beaty przeplata się z wypowiedziami Kuby Wiśniewskiego, cenionego trenera biegowego i redaktora magazynu "Runner's World". Nie jest to jednak typowy poradnik – to 320-stronnicowa recepta na lenistwo!

"Wreszcie się doczekałem – książki o bieganiu napisanej przez kobietę. I to jakiej książki! To, że autorka biega amatorsko, nie przeszkadza jej w mistrzowskim ukazaniu tego baaardzo szerokiego tematu. Fascynujące ujęcie problemów, z którymi stykają się biegacze, i wciągający styl. Z serca polecam" - pisze w recenzji "I jak tu nie biegać!" Jerzy Skarżyński, maratończyk, trener i autor poradników dla biegaczy.

Równie entuzjastycznie o książce Beaty Sadowskiej wypowiada się Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka" i maratończyk: "Książka Beaty Sadowskiej jest po prostu fajna i trzeba ją przeczytać, a nie tylko przebiec... wzrokiem. To książka dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli biegać, i dla tych, którzy biegają. Są tu rady dotyczące biegania i rady dotyczące diety. Podpowiedzi trenera i – jakże mi bliskie – wyznania o niemożności poradzenia sobie ze specjalnym "biegackim" zegarkiem. Są fajne miejsca, które Beata widziała i w których biegała. Wszystko mi się w tej książce podoba – oprócz sugestii, że bieganie rano jest lepsze niż bieganie wieczorem. Otóż według mnie jest odwrotnie! Ale istnieje tylko jeden sposób, by się o tym przekonać: zacząć biegać. Oczywiście po przeczytaniu tej książki".

Podobne odczucia ma także Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport, który zdobył Koronę Maratonów Ziemi: „Radość biegania – każdy z nas, biegających, odczuwa ją w inny sposób, ale wszyscy wiemy, jak trudno opisać ją słowami. Beacie się udało. Tę książkę można czytać przed bieganiem, w trakcie (czekam na audiobook) lub po treningu. Nie sposób przedawkować. Nic, tylko czytać i biegać!”

Z kolei przede wszystkim na motywacyjne walory "I jak tu nie biegać!" zwraca uwagę Marcin Prokop, dziennikarz TVN: "Dzięki lekturze książki Beaty poczułem się, jakbym przebiegł maraton. Nie, wcale nie zmęczony. Naładowany dobrą energią. I postanowiłem dać bieganiu jeszcze jedną szansę. Może wreszcie je polubię?"

Licząca 320 stron książka Beaty Sadowskiej ukazała się nakładem wydawnictwa Znak i kosztuje 39,90 złotych, ale w księgarni internetowej wydawcy możesz ją kupić z atrakcyjnym rabatem - zamów egzemplarz teraz.

WH

REKLAMA