Hagi Phases - Zaproszenie do pielęgnacji w rytmie cyklu

Pielęgnacja w rytmie cyklu to zupełnie nowe podejście do skóry twarzy. Przeglądamy się w lustrze wiele razy dziennie, ale wciąż tylko część z nas zauważa zmiany, przez które przechodzi skóra w ciągu miesiąca. 

Hagi materiały prasowe

Hagi zbadało, jak hormony wpływają na skórę

Formuły trzech kremów PHASES na fazę menstruacyjną, folikularną i lutealną, powstały w oparciu o badania naukowe, które udowadniają korelację między poziomem hormonów, czyli fazą cyklu, a parametrami skóry w określonych jego momentach.

PHASES 1 - cykloczuły krem na fazę menstruacyjną (1-7 dzień cyklu)

W czasie miesiączki, za sprawą niskiego poziomu hormonów, nasza skóra staje się sucha. Wydziela mniej sebum i może być bardziej podatna na podrażnienia. Dlatego Phases 1 przede wszystkim nawilża skórę, zmniejsza zaczerwienie, poprawia ogólną kondycję nadając miękkość i gładkość. Badania przeprowadzone przez Hagi po dwóch cyklach stosowania potwierdziły wzrost nawilżenia o 50%*.

PHASES 2 - cykloczuły krem na fazę folikularną (8-14 dzień cyklu)

Faza folikularna następuje po zakończeniu miesiączki, a kończy się owulacją. Poziom estrogenów zaczyna wzrastać, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego. W tej fazie skóra zazwyczaj potrzebuje mniej uwagi, dlatego Phases 2 jest jak superfood, który pielęgnuje i odżywia skórę. Współpracuje z naturalnym mikrobiomem skóry wzmacniając go, dzięki zawartości synbiotyku, czyli kompleksu pre- i probiotycznego.

PHASES 3 - cykloczuły krem na fazę lutealną (15-28 dzień cyklu)

Ostatnia, lutealna faza następuje zaraz po owulacji i trwa do kolejnej menstruacji. U wielu z nas wahania poziomu estrogenów i progesteronu skutkują pojawieniem się zmian trądzikowych, najczęściej wzdłuż linii żuchwy i włosów. PHASES 3 odczuwalnie zmniejsza natłuszczenie, łagodzi zmiany trądzikowe, wyrównuje koloryt i chroni skórę przed słońcem. Badania przeprowadzone po dwóch cyklach stosowania potwierdziły spadek wydzielania sebum o 25%.

https://hagi.com.pl/pl/phases/ 

Zobacz również:
REKLAMA