George Clooney gościem honorowym OMEGA Masters w Szwajcarii

Zamieniając srebrny ekran na szwajcarskie golfowe greeny George Clooney był gościem honorowym specjalnego wieczoru w Cry D’Er z okazji tegorocznej edycji turnieju OMEGA Masters.

George Clooney i Omega fot. materiały prasowe

Słynny gwiazdor to wieloletni ambasador marki OMEGA, który od dziesięcioleci podziela jej pasje – od jubileuszowych obchodów lądowania na księżycu, po premiery najnowszych modeli Speedmaster. Tym razem wszystko kręciło się wokół golfa. George dołączył do grupy znakomitych gości na wysokości 2 200 m n.p.m., gdzie odbył się wieczór specjalny.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGA powiedział: „Jesteśmy sponsorem tytularnym tego górskiego turnieju golfowego od 21 lat, ale pierwszy raz gościmy tu George’a. Jego gwiazdorski blask dodatkowo wzbogacił to wydarzenie. To dla nas zaszczyt móc podzielić się z nim tą cudowną lokalizacją. To fantastyczne pokazać mu Szwajcarię oraz naszą markę.

Podczas krótkiego występu na scenie George Clooney powiedział „Już wiem, dlaczego OMEGA tak kocha to miejsce. Ta marka zawsze sięga po najwyższą jakość, a jeśli chodzi o turniej golfowy, to trudno mi sobie wyobrazić lepszą lokalizację i lepszego sponsora tytularnego. Jestem zachwycony, że mogę dzielić te wyjątkowe chwile z OMEGA.

Wydarzenie było okazją, by zdradzić nieco zakulisowych materiałów z najnowszej kampanii OMEGA Speedmaster ’57, w której George Clooney odgrywa wiodącą rolę. Po podzieleniu się z publicznością ekskluzywnymi zdjęciami, George powiedział: „Mój ojciec zawsze miał na ręku OMEGĘ. Była symbolem klasy. Gdy zacząłem pracować z OMEGĄ, odnalazłem ten zegarek na strychu. Nakręciłem go i mechanizm okazał się sprawny. To od niego zaczęła się ta historia. Model ’57 to po prostu piękny zegarek.

W sobotni wieczór George’owi towarzyszyli inni przyjaciele marki OMEGA, w tym olimpijczyk i snowboardzista Shaun White z partnerką, kanadyjską aktorką Niną Dobrey, a także amerykańscy aktorzy Paul Wesley, Glen Powell, jego partnerka Jehane-Marie Paris oraz Anthony Anderson.

Turniej OMEGA Masters rozegrany na polu Crans-sur-Sierre Golf Club, w dniach 25-28 sierpnia, to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w roku OMEGA. Oryginalnie nazywany Swiss Open miał miejsce po raz pierwszy w 1923 roku. Wysokogórska rywalizacja odbywa się w tej samej lokalizacji od 1939 roku, co czyni ją najstarszym turniejem golfowym w Europie rozgrywanym dorocznie na tym samym polu. OMEGA pełni rolę sponsora tytularnego wydarzenia od 2001 roku.