Garmin Coach: Twój pierwszy trener biegania

Pandemia koronawirusa od wielu tygodni uniemożliwia nam korzystanie z siłowni i innych obiektów sportowych. W tym trudnym czasie bieganie pozostaje jednym z niewielu sposobów utrzymywania codziennej aktywności fizycznej - również dla osób, które zazwyczaj uprawiają inne dyscypliny. A wirtualny trener Garmin Coach może być świetnym sposobem na systematyczne trenowanie, które pozwoli robić szybkie postępy bez popełniania bolesnych błędów.

garmin mat.prasowe

Jak wszyscy wiemy, bieganie wydaje się łatwe, choć w praktyce nie zawsze takie jest - już pierwsze kilometry weryfikują nie tylko naszą formę, ale i wiedzę na temat treningu biegowego. Plany treningowe Garmin Coach to dobra propozycja dla tych, którzy chcą uzupełnić swoją aktywność o bieganie lub wystartować w pierwszych zawodach. Dzięki pomiarom fizjologicznym plany są dostosowane do poziomu sprawności i postępów w realizacji założeń treningowych.

Jak przygotować się do debiutu w imprezie biegowej z zegarkiem i aplikacją? Garmin Coach jest jak trener personalny w Twoim zegarku. Pomoże Ci przygotować plan treningowy i dostosuje go do Twoich postępów. Darmowe plany treningowe dla początkujących i średnio zaawansowanych biegaczy, którzy szykują się do biegu na dystansie 5 km, 10 km i 21,195 kilometrów, tworzone są na podstawie danych o kondycji, informacji o liczbie dni treningowych i zakładanej dacie osiągnięcia celu.

Po wybraniu jednego z trójki trenerów – Jeffa Gallowaya, Grega McMillana lub Amy Parkerson-Mitchell – biegacze mogą obejrzeć filmy z ich poradami, a także zapoznać się z artykułami na temat odżywiania, budowania formy i innych wskazówek przydatnych na początku biegowej przygody. Każdy z trenerów oferuje plan oparty na innych założeniach treningowych, dlatego przed rozpoczęciem zapoznać się z ich propozycjami, by wybrać najlepszy program dla siebie.

Korzystanie z planu jest niezwykle proste – po wgraniu treningu do kompatybilnego zegarka GPS Garmin urządzenie wyświetla wskazówki dotyczące poszczególnych treningów, monitorując jednocześnie ich efekty. Dzięki temu każdy plan jest na bieżąco dopasowywany do postępów użytkownika, tak by osiągnąć ustalony na początku cel w wyznaczonym terminie.

Dodatkowo, w zależności od stopnia realizacji założeń treningowych, biegacze dostają różne podpowiedzi dotyczące odpoczynku i regeneracji, rozciągania oraz fizjologii, które wspomogą realizację wybranego programu.

Funkcja Garmin Coach jest dostępna m.in. dla użytkowników urządzeń Garmin vivoactive 4/4s, Venu, Forerunner 45, Forerunner 245/245 Music, Forerunner 945, a także w multisportowych zegarkach GPS z fēnix 6. Pełna lista urządzeń kompatybilnych z planami treningowymi Garmin Coach dostępna jest na stronie bit.ly/ZegarkizGarminCoach.

REKLAMA