REKLAMA

Dzieła Keitha Haringa znów ożywają w kolekcji Converse

Bunt. Progres. Kreatywność. Jeśli w historii pojawiały się momenty zmian wtedy też pojawiał się Converse. Buty stanowiące płótno dla młodych ludzi do wyrażania siebie i do wyrażania swoich uczuć. Converse na przestrzeni lat zapewniał inspirację, optymizm i iskrę do przełamywania barier ku lepszej przyszłości. Nikt inny nie uosabiał tego sposobu myślenia bardziej niż postępowy artysta Keith Haring.

Converse fot. materiał prasowy

Duch przełamywania barier motywował Haringa przez całe jego życie, a najbardziej w jego pracy nad założeniem Fundacji Keitha Haringa w 1989 roku. Haring jest również znany z pracy na rzecz dostępności w świecie sztuki, tworząc dzieła dla organizacji charytatywnych, szpitali i sierocińców na całym świecie oraz sprzedając swoje obrazy w przystępnych cenach.

Łącząc ikony i postęp, sztuka Haringa i projekty Converse uzupełniają się, aby w prosty, a zarazem odważny sposób celebrować siłę kreatywności. Klasyki, takie jak Chuck 70, Chuck Taylor All Star i Pro Leather, a także stylowe Run Star Hike, służą jako nowe płótno dla ikonicznych dzieł Haringa wyrytych kredą na pustych billboardach nowojorskiego metra. W całej kolekcji charakterystyczny styl Haringa ożywa dzięki wyrazistym czarno-białym grafikom z kontrastowymi akcentami czerwieni.

Kolekcja Converse x Keith Haring jest dostępna od 25 maja na converse.pl, w sklepach stacjonarnych Converse i w wybranych sklepach partnerskich.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA