Donne e Macchine 2020, czyli pierwsze motoryzacyjne spotkanie dla kobiet na Śląsku

Już 8 marca, w niedzielę inicjatywa Motorized Woman we współpracy z konceptem La Squadra (restauracja i galeria) oraz torem Silesia Ring zmieni oblicze Dnia Kobiet i zorganizuje typowo motoryzacyjną imprezę, poświęconą tylko i wyłącznie kobietom. Pierwszy ryk sportowych samochodów, za których kierownicami siedzieć będą kobiety usłyszymy już o 10.00 pod La Squadra, ul. Bocheńskiego 109, Katowice, bo o tej godzinie zaplanowany jest start wydarzenia.

Donne e Macchine

Dzień Kobiet kojarzony jest tradycyjnie z czasami PRL-u, kiedy standardem były goździki i rajstopy. W tym roku na Śląsku będzie świętowany zupełnie inaczej. Kobiety wprawdzie lubią kwiaty i poczucie bezpieczeństwa, ale w dzisiejszych czasach mają zdecydowanie większe oczekiwania. Poszukują odrobiny adrenaliny, pomieszanej z poczuciem swobody, niezależności i przede wszystkim MOBILNOŚCI. I to nie byle jakiej. Coraz śmielej spoglądają w kierunku sportowych samochodów, które kuszą je nie tylko piękną sylwetką ale też potężną mocą i rykiem silnika.

Samochód stał się dla nas symbolem wolności i niezależności, bo dzięki niemu możemy jechać dokąd, kiedy, jak i z kim chcemy, trochę jak w życiu – mówi Karolina Szulęcka, Dyrektor marketingu Ferrari Katowic, Maserati Pietrzak, La Squadra oraz pomysłodawczyni inicjatywy Motorized Woman.

W czasie wydarzenia uczestniczki będą mogły poznać inne kobiety, podzielić się swoim doświadczeniem życiowym, biznesowym, jak i motoryzacyjnym, a także napić się kawy i obejrzeć wystawę zdjęć kobiet związanych z motoryzacją. Nie zabraknie oczywiście sportowych samochodów w galerii La Squadra od Ferrari i Maserati.

Gwoździem programu będzie kawalkada, która spod La Squadry wyruszy w kierunku toru Silesia Ring około godziny 11.30. Tam odbędą się szkolenia bezpiecznej, ale i szybkiej jazdy dla kobiet pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Każda z Pań jest mile widziana ze swoim dwuśladowym przyjacielem.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku:
W razie zainteresowania wyjazdem na tor, prosimy o kontakt mailowy:
M: [email protected]

REKLAMA