Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Dania z makaronów według Doroty Choteckiej

Aktorka znana z ról w „Ranczo” czy „Miodowe lata”. Zwolenniczka zdrowego trybu życia i dobrej kuchni. Uzależniona od makaronu, który kojarzy jej się z bezpiecznym i szczęśliwym dzieciństwem.

Makaron z lodami

Jak smakowało Twoje dzieciństwo?

To temat, który przywodzi na myśl wspomnienia wywołujące uśmiech, ale i nostalgię. Smutek za czymś, co nigdy nie wróci. Trudno jest zamknąć smaki i zapachy dzieciństwa w jednym zdaniu. Jest danie, które pamiętam szczególnie mocno - jagody z makaronem, z cukrem i śmietaną!

Czy dania z dzieciństwa odtwarzasz w swoim domu?

Dania mojego dzieciństwa są podstawą mojego gustu kulinarnego. To właśnie one stały się w dużej mierze bazą rodzinnych dań, czymś co kultywujemy. Przekazujemy przepisy z pokolenia na pokolenie. Na szczęście moja córka też uwielbia jagody i makaron (śmiech).

Czy makaron, który podajesz swojej rodzinie przygotowujesz własnoręcznie?

Owszem, umiem robić makaron i bardzo lubię to robić. Co prawda, mój nie jest tak perfekcyjny jak ten, który przygotowywała babcia. Nigdy później nie spotkałam osoby, która potrafiłaby tak cienko pokroić makaron. Ja tego nie potrafię. Jeśli nie mam czasu, sięgam po makaron Czaniecki. Jest bardzo dobry i najwierniej odzwierciedla ten, który pamiętam z dzieciństwa.

Jakie jest Twoje autorskie, popisowe danie z makaronem?

Tego lata straciliśmy głowę dla makaronu z kurkami i bobem. Makaron pojawia się również jako główny składnik naszego ulubionego deseru w towarzystwie lodów i owoców.

materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij