[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Daj się prowadzić

Asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, funkcja awaryjnego hamowania... Oto kilka systemów wspomagających kierowcę, które z jazdy robią przyjemność, a z samochodu przyjaciela na drodze. Przekonaj się, że technika znakomicie ułatwia podróżowanie.

skoda, rys. Adam Quest

Asystent pasa ruchu

Ten system zadba o to, byś nie zjechała przypadkiem z wybranego pasa ruchu na jezdni. Wspomoże Cię zwłaszcza na autostradach i drogach międzymiastowych z dobrze widocznymi liniami oddzielającymi pasy jezdni. Jeśli zaczniesz zjeżdżać bez włączania kierunkowskazu, system włączy ikonkę ostrzegawczą na panelu zegarów i zacznie korygować tor jazdy, skręcając delikatnie kierownicą.

Asystent ruszania na wzniesieniu

Gdy, jadąc pod górkę, będziesz musiała się zatrzymać, a potem znowu ruszyć, wrzucasz bieg i przekładasz stopę z hamulca na gaz. System wówczas jeszcze przez chwilę utrzymuje podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym, by auto nie stoczyło się do tyłu. W nowej Skodzie Fabii możesz go dokupić za 350 zł.

Asystent parkowania

Jeżeli nie czujesz się pewnie podczas parkowania, ten system jest dla Ciebie rozwiązaniem. Auto, korzystając z kamery i czujników parkowania, najpierw wskaże miejsce, w które na pewno się zmieści, a potem sam je w nie wprowadzi. Tobie pozostaje operowanie gazem i hamulcem oraz zmiana biegu z pierwszego na wsteczny.

Aktywny tempomat

Aktywny tempomat to zbawienie na autostradzie – Ty wskazujesz prędkość, z jaką chcesz jechać, a on ją utrzymuje. Gdy na Twoim pasie ruchu pojawi się inne auto, system sam zmniejszy prędkość, a gdy droga będzie wolna – znowu przyspieszy.

Funkcja awaryjnego hamowania

Dzięki kamerze dostrzega przeszkody pojawiające się przed autem i w razie potrzeby rozpoczyna hamowanie. Przyda się, gdy np. zagapisz się w korku i nie zauważysz, że auto ruszające przed Tobą nagle się zatrzymało. Za 500 zł zamontujesz go nawet w małej Skodzie Citigo.  

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij