[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Daj się prowadzić

Asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, funkcja awaryjnego hamowania... Oto kilka systemów wspomagających kierowcę, które z jazdy robią przyjemność, a z samochodu przyjaciela na drodze. Przekonaj się, że technika znakomicie ułatwia podróżowanie.

skoda, rys. Adam Quest

Asystent pasa ruchu

Ten system zadba o to, byś nie zjechała przypadkiem z wybranego pasa ruchu na jezdni. Wspomoże Cię zwłaszcza na autostradach i drogach międzymiastowych z dobrze widocznymi liniami oddzielającymi pasy jezdni. Jeśli zaczniesz zjeżdżać bez włączania kierunkowskazu, system włączy ikonkę ostrzegawczą na panelu zegarów i zacznie korygować tor jazdy, skręcając delikatnie kierownicą.

Asystent ruszania na wzniesieniu

Gdy, jadąc pod górkę, będziesz musiała się zatrzymać, a potem znowu ruszyć, wrzucasz bieg i przekładasz stopę z hamulca na gaz. System wówczas jeszcze przez chwilę utrzymuje podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym, by auto nie stoczyło się do tyłu. W nowej Skodzie Fabii możesz go dokupić za 350 zł.

Asystent parkowania

Jeżeli nie czujesz się pewnie podczas parkowania, ten system jest dla Ciebie rozwiązaniem. Auto, korzystając z kamery i czujników parkowania, najpierw wskaże miejsce, w które na pewno się zmieści, a potem sam je w nie wprowadzi. Tobie pozostaje operowanie gazem i hamulcem oraz zmiana biegu z pierwszego na wsteczny.

Aktywny tempomat

Aktywny tempomat to zbawienie na autostradzie – Ty wskazujesz prędkość, z jaką chcesz jechać, a on ją utrzymuje. Gdy na Twoim pasie ruchu pojawi się inne auto, system sam zmniejszy prędkość, a gdy droga będzie wolna – znowu przyspieszy.

Funkcja awaryjnego hamowania

Dzięki kamerze dostrzega przeszkody pojawiające się przed autem i w razie potrzeby rozpoczyna hamowanie. Przyda się, gdy np. zagapisz się w korku i nie zauważysz, że auto ruszające przed Tobą nagle się zatrzymało. Za 500 zł zamontujesz go nawet w małej Skodzie Citigo.  

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij