Czy to koniec tradycyjnych zajęć fitness?

Jak zmieniły się preferencje Polaków dotyczące aktywności fizycznej? Czy jesteśmy zmotywowani do regularnego wysiłku? Czy potrafimy jeszcze ćwiczyć na zajęciach grupowych, czy już tylko samodzielnie, przed komputerem? Jak w obecnych czasach powinny wyglądać eventy sportowe promujące zdrowie? Oto pytania, na które w ostatni weekend sierpnia spróbuje odpowiedzieć Grupa MTP, organizator SPORT CAMPU 2021 - pierwszej po bardzo długiej przerwie imprezie w duchu sportowym.

Sport Camp Materiały prasowe

SPORT CAMP 2021 to dwa intensywne dni wykładów motywacyjnych, prelekcji tematycznych oraz zajęć ruchowych. Program wydarzenia powstał we współpracy z organizatorami ogólnokrajowej akcji #ZdrowaPolska, zainicjowanej przez Patryka Jankowskiego, Ambasadora Zdrowia i założyciela Fundacji Projekt Sukces. „Jako organizatorzy wydarzeń o charakterze sportowym, takich jak Fit Expo czy Poznań Sport Expo, bacznie obserwujemy zmiany zachodzące w branży fitness. Czas, w którym kluby fitness czy siłownie były zamknięte, sprawił, że wielu amatorów sportu, aby utrzymać kondycję, poszukiwało innych form aktywności. Cieszy jednak to, że obecnie jeszcze bardziej rozumiemy, jak znacząco aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie: zarówno to fizyczne, jak i psychicznie. Podczas SPORT CAMPU będziemy mieli okazję przekonać się, czy tradycyjna forma zajęć, w grupie, na sali odeszły do lamusa, czy może większym zainteresowaniem będą cieszyły się rozwiązania do ćwiczeń indywidualnych wykorzystujące np. Rozszerzoną Rzeczywistość” – mówi Dagmara Suprun, dyrektor projektu.

Arena promocji zdrowia dla każdego

28 i 29 sierpnia br. jeden z poziomów Poznań Congress Center, kojarzonego głównie z Salą Ziemi
i wydarzeniami biznesowymi, zamieni się w arenę promocji zdrowia. „Pojęcie »zdrowia« traktujemy bardzo szeroko. Nie skupiamy się na konkretnej, wąskiej dziedzinie, ale promujemy wszystkie działania, które zawierają się w stwierdzeniu: zdrowy tryb życia. Uczymy jak się zdrowo odżywiać oraz edukujemy, jak istotny w życiu człowieka jest ruch. Organizm człowieka postrzegamy holistycznie – zwracamy uwagę również na zdrowie psychiczne. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę chorób wszystkich narządów ludzkiego ciała”. – tłumaczy Patryk Jankowski twórca akcji #Zdrowa Polska.

W programie wydarzenia znalazły się zajęcia dla osób, które ćwiczą regularnie, jak i tych, które poszukują inspiracji i zachęty do zrobienia pierwszego kroku.   Na  dwóch scenach będą odbywały się treningi z profesjonalnymi trenerami Calypso Fitness oraz konkursy sprawnościowe, do tego  wywiady z przedstawicielami świata sportu, medycyny i dietetyki,  spotkania motywacyjne i szkolenia.

Jednym z prelegentów SPORT CAMPU będzie Paweł Głuchowski z wykładem o „Treningu podczas odchudzania”, autor wyczekiwanej przez wielu książki „Vademecum Hipertrofii”, która wkrótce ukaże się w druku. Medicover Sport – wiodąca międzynarodowa firma oferująca usługi medyczne i diagnostyczne, partner akcji #ZdrowaPolska, przygotowała badania i konsultacje w zakresie profilaktyki chorób oczu oraz zdrowego uśmiechu. Eksperci z Exercise Library (biblioteki ćwiczeń i planów treningowych) opowiedzą o treningach i motywacji on-line. SPORT CAMP będzie doskonałą okazją do znalezienia własnego trenera personalnego oraz niepowtarzalną szansą na przetestowanie smart lustra FITTAR, które łączy inteligentną technologię z treningiem fitness i grywalizacją.

Każdy uczestnik SPORT CAMPU, który dołączy do akcji #ZdrowaPolska otrzyma bezpłatnie:

  • dostęp do książek motywacyjnych,
  • 3-miesięczne wyzwanie krok po zdrowie, podczas którego tydzień po tygodniu jest prowadzony przez proces zmian,
  • udział w cyklicznych wyzwaniach,
  • dostęp do grupy wsparcia,
  • prezenty od partnerów akcji (kody rabatowe, bilety na wydarzenia, dostęp do platformy treningowej).

Optymalizacja Treningu Hipertrofii dla profesjonalistów

Wydarzeniem towarzyszącym SPORT CAMPOWI będzie konferencja poświęcona optymalizacji treningu hipertrofii, kierowana do trenerów personalnych , trenerów przygotowania motorycznego, instruktorów fitness i kulturystki oraz amatorów budowania masy mięśniowej.  To jedyna w tym roku okazja do spotkania na żywo z Bradem Schoenfeldem –  ikoną sportów sylwetkowych oraz jednym z największych naukowców związanych z treningiem budowania masy mięśniowej w USA, autorem niezliczonych publikacji oraz bestsellerów takich jak: MAX - MUSCLE PLAN czy NAUKA I PRAKTYKA W rozwoju Hipertrofii.  Dopełnieniem występu Brada Schoenfelda i ponad 6-godzinnych wykładów będą prelekcje i spotkania  m.in. z Pawłem Głuchowskim – obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych trenerów z zakresu hipertrofii, założycielem Akademii Hipertrofii; Radosławem Słodkiewiczem – ikoną polskiej kulturystyki, Mistrzem Świata, trenerem i mentorem wielu profesjonalnych zawodników; Tadeuszem Sowińskim – specjalistą w dziedzinie żywienia oraz suplementacji w sporcie, autorem ponad 3800 artykułów czy Markiem Fischer – absolwentem dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, pracującym na co dzień z czołowymi polskimi sportowcami. 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fitexpo.com.pl

Bilety  na SPORT CAMP oraz konferencję Optymalizacja Treningu Hipertrofii  dostępne są wyłącznie online na www.tobilet.pl

REKLAMA