Cztery Szpaki to prawdziwie braterskie ptaki

Cztery Szpaki to bardzo braterskie ptaki, a pomoc gatunkowym przyjaciołom traktują nie jako opcję, ale obowiązek. Stworzenie czegoś wyjątkowego zarówno pod względem ideowym, artystycznym, jak i użytkowym wyszło zatem naturalnie. Takim oto sposobem, przy współpracy z Komitetem Ochrony Orłów powstał kalendarz Ptaki 2022. I wszystko, dosłownie wszystko jest w nim wyjątkowe.  

Cztery Szpaki materiały prasowe

Mydlarnia Cztery Szpaki to producent kosmetyków naturalnych, a zarazem rodzinna, białostocka manufaktura, w której za cel postawiono tworzenie prostych, funkcjonalnych produktów do pielęgnacji, opartych na naturalnych surowcach. Opracowując składy swoich kosmetyków firma stara się, w miarę możliwości, korzystać z polskich surowców, od lokalnych producentów. Bo przecież fajnie jest się wzajemnie wspierać.    

Cztery Szpaki to w ogóle bardzo braterskie ptaki, a pomoc gatunkowym przyjaciołom traktują nie jako opcję, ale obowiązek. Stworzenie czegoś wyjątkowego zarówno pod względem ideowym, artystycznym, jak i użytkowym wyszło zatem naturalnie.   

Takim oto sposobem, przy współpracy z Komitetem Ochrony Orłów powstał kalendarz Ptaki 2022. I wszystko, dosłownie wszystko jest w nim wyjątkowe.  

Po pierwsze i najważniejsze - kalendarz pomaga. Całkowity dochód z jego sprzedaży zasili konto Komitetu, aby organizacja mogła kontynuować, a nawet rozszerzać swoje działania. Dzięki ich staraniom rzadkie ptaki zostały w Polsce objęte ochroną strefową, zabezpieczającą spokój w miejscach gniazdowania m.in. orłom, kaniom, rybołowom, puchaczom i bocianom czarnym, ale też całej gamie innych gatunków korzystających z "mikrorezerwatów" wokół ich gniazd.  

Ponadto kalendarz to prawdziwe dzieło sztuki. W stu procentach autorskie. Grafiki wziął na siebie zaprzyjaźniony z Mydlarnią ilustrator Przemek (nomen omen) Sokołowski, a opisy opracował Paweł Mirski z KOO. Czy wiecie, który ptak kryje się pod łacińską nazwą „bubo bubo”? Którego komunikacją jest donośne: hup hup? Który potrafi klaskać? Który jest melomanem? Który estetą? Mając ten kalendarz, będziecie wiedzieć. A nuż ukryła się tam odpowiedź, na pytanie za milion w „Milionerach”. 

Last, but not least - aspekt ściśle użytkowy. Wiadomo, telefony, mądre zegarki i wszystkie inne cyfrowe machiny serwują datę, a przy okazji dorzucają liczbę kroków, biomet i wzór na deltę, ale czyż nie przyjemnie jest spojrzeć na typowy analog? Wiszący na ścianie? Maznąć coś na nim ołówkiem. Zaznaczyć wizytę u mechanika. Albo dentysty. Istnieją nawet badania pokazujące, że pisanie pomaga poprawić pamięć, zatem koniec z zapomnianymi spotkaniami. Karty kalendarza (wydrukowane na grubym, pięknym papierze) w przyszłości mogą posłużyć również jako designerski plakat.  

 

Kalendarz dostępny na www.4szpaki.pl od 8 listopada 

Format: B3  

Cena: 89 PLN całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Komitet Ochrony Orłów.  

Komitet Ochrony Orłów 

Komitet Ochrony Orłów (KOO) został powołany w roku 1981 jako nieformalna grupa, skupiająca osoby zajmujące się ochroną i badaniami ptaków drapieżnych w Polsce. W roku 1991 KOO zarejestrowany został jako stowarzyszenie (organizacja pozarządowa) zajmujące się działalnością społeczną.   

Głównymi celami statutowymi organizacji są: monitorowanie liczebności rzadkich ptaków szponiastych (i nie tylko), organizowanie różnych form ich aktywnej ochrony, a także popularyzacja wiedzy i idei ochrony ptaków drapieżnych. Aktualnie KOO zrzesza około 500 członków na terenie całego kraju. Wśród nich są zarówno specjaliści zajmujący się zawodowo ornitologią i ochroną przyrody, jak również entuzjaści ochrony ptaków drapieżnych i przyrody.   

Mydlarnia Cztery Szpaki 

Cztery Szpaki to rodzinna, białostocka firma tworząca proste, naturalne kosmetyki. Mydlarnia powstała z miłości do szerokopojętego rękodzieła, dlatego wszystkie produkty powstają w niej tradycyjną, rzemieślniczą metodą.  

Szpaki szanują nie tylko zdrowie, ale też środowisko, w związku z tym od początku swojej działalności kosmetyki pakują ekologicznie, w duchu zero waste, starając się maksymalnie ograniczyć wykorzystywanie plastiku tam, gdzie nie jest to potrzebne. Swoim opakowaniom dają drugie życie, do czego zachęcają też klientów. 

 

Zobacz również:
REKLAMA