Czas na Bieg po Nowe Życie – po raz kolejny spotykamy się w Wiśle

13 kwietnia w Wiśle odbędzie się 14. Bieg po Nowe Życie, najważniejsze wydarzenie wspierające polską transplantologię. Znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, muzyki, mediów i sportu oraz osoby po przeszczepieniu, które żyją dzięki przeszczepionym narządom spotkają się w marszu nordic walking, po raz kolejny w centrum Wisły. Marsz wystartuje o 12:00.

bieg po nowe życie materiały prasowe

Dzień wcześniej w Hotelu Gołębiewski odbędzie się V gala polskiej transplantologii podczas której osobom i instytucjom promującym medycynę transplantacyjną zostaną wręczone nagrody Drugiego Życia.

Bieg po Nowe Życie, który po raz kolejny wspiera Woman`s Health to rozpoczęty osiem lat temu projekt społeczny promujący działania prozdrowotne, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Dotychczas odbyło się 13 edycji wydarzenia, osiem w Wiśle i pięć w Warszawie.

Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie udział w wydarzeniu osób po przeszczepieniu. Pokazują oni ludziom zdrowym, że po przeszczepie można wrócić do normalnego życia i sprawności fizycznej. Bieg po Nowe Życie przez osiem lat istnienia stał się prawdziwą instytucją – ponad 400 osób ze świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów oraz osób po przeszczepieniu uczestniczyło w wydarzeniu. Inne liczby także mówią same za siebie, bo 13. edycji wydarzenia to łącznie 641 sztafet, ponad 60 mediów, które wystawiły w wydarzeniu swoje sztafety, a także ponad 30 instytucji kultury, związków sportowych, szkół wyższych, fundacji i stowarzyszeń.

W 2018 w Biegu po Nowe Życie wystartował Michał Żebrowski. Znakomicie podsumował ideę inicjatywy - Wszyscy się uśmiechają, nie ma tutaj osób ponurych, wszyscy czują, że robią coś pożytecznego. Oczywiście, każdy ma prawo do swoich decyzji, ale jestem przekonany, że z biegiem lat będzie przybywać osób, które będą chciały służyć innym także po swojej śmierci – powiedział znany aktor, dyrektor Teatru 6. piętro.

REKLAMA