[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Women's Health

  • Promocje

  • Clarins: razem możemy pomóc w badaniach. Dołącz do nas w walce ze schorzeniami reumatycznymi

PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Clarins: razem możemy pomóc w badaniach. Dołącz do nas w walce ze schorzeniami reumatycznymi

Wraz z zakupem każdego Olejku do ciała „Tonic”, Clarins przekazuje darowiznę na program badawczy MIRIAD, który bada wpływ diety i środowiska na choroby reumatyczne.

clarins

Od ponad 25 lat Clarins jest zaangażowany we wspieranie badań nad reumatoidalnym zapaleniem stawów. W 2016 roku, we współpracy z Fundacją Arthritis, Clarins rozpoczął międzynarodowe poszukiwania projektów badawczych w celu zidentyfikowania i sfinansowania tych najlepszych, które skupiły się na tym, jak czynniki środowiskowe mogą wpływać na tę chorobę.

Zwycięzcą okazał się… projekt MIRIAD

MIRIAD, nowa wspólna przygoda dla Clarins i Fundacji Arthritis

MIRIAD oznacza Inicjatywę Badawczą nad Spondyloartretyzmem i Dysbiozą (MIcrobiome Research Initiative on spondyloArthritis and Disbyosis)

Czerwiec 2016 - jury, któremu przewodniczył prof. Jean-Michel Dayer (słynny szwajcarski badacz, znany z odkrycia rewolucyjnych bioterapii) wraz z członkami Zarządu Fundacji, szefami marketingu Clarins Group, prezesem Arthritis Research UK oraz kierownikiem badań naukowych Clarins, z długiej listy kandydatów wybrało właśnie projekt MIRIAD. Projekt będzie wspierany do 2019 roku.

Na czym dokładnie skupia się ten projekt?

Projekt MIRIAD prowadzony przez prof. Maxime’a Bréban ze Szpitala Ambroise-Paré w Paryżu (Francja) oraz Instytut Badań nad Rolnictwem (INRA) i Instytut Biotechnologii we Flandrii (Belgia), skupia się na badaniu wpływu diety i środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, poprzez badania flory bakteryjnej jelit. Mikroflora? Termin ten odnosi się do wszystkich mikroorganizmów znajdujących się w jelitach, które pomagają zapewnić podstawowe funkcje, takie jak trawienie i ochrona przed «złymi» bakteriami.

Czy brak równowagi we florze bakteryjnej w jelitach może być przyczyną chorób? Czy to możliwe by stało się to przyczyną choroby autoimmunologicznej? Czy możemy zidentyfikować bakterie za to odpowiedzialne? Jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i mieć nadzieję na leczenie tych chorób? Często słyszymy «jesteś tym, co jesz», czy istnieje zatem związek między mikroflorą, a jedzeniem? Jeśli tak, to jaki jest ten związek? A co jeśli, dostosowując naszą dietę, możemy również pomóc złagodzić objawy choroby? Próbując odpowiedzieć na te pytania i zrozumieć wpływ diety oraz środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, projekt MIRIAD ma na celu:

  1. Zidentyfikować marker diagnostyczny tych chorób.
  2. Określić nawyki żywieniowe, które mogą mieć na nie wpływ.
  3. Przetestować nową strategię terapeutyczną, która obejmuje zrównoważenie flory jelitowej u pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie wielostawowe lub spondyloartretyzm.

Ambitny trzyletni projekt, który ma na celu tworzenie przyszłych innowacji

Projekt rozpoczął się jesienią 2016 r., kiedy to naukowcy zgromadzili budżet prawie 700 000 €. Fundacja Arthritis dodatkowo przekazała 800 000€ co łącznie dało aż 1,5 miliona€.

Choroby stawów dotyczą wielu osób

93% osób we Francji twierdzi, że cierpi z powodu bólu stawów*. 1 na 2 osoby twierdzi, że ból jest tak silny, że wpływa to na ich codzienne życie. Zapalenie stawów, mimo iż często jest związane z wiekiem, może dotyczyć także młodych dorosłych (1/3 młodych dorosłych we Francji, w wieku 18-24 lata - cierpi na choroby reumatyczne), a nawet nastolatków czy dzieci i noworodków (4000 we Francji). Niestety, wciąż brakuje skutecznych metod leczenia, dlatego też Fundacja Arthritis od 27 lat, wspiera tego typu badania i chce mieć możliwość oferowania prawdziwej terapii tych, niekiedy śmiertelnych, chorób.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij