[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 09/20115

Odczuwasz ból podczas stosunku? Od lat męczy Cię problem z opryszczką? Zastanawiasz się, jakie właściwości kryje w sobie kapusta? Nie wiesz, jak rozpoznać pierwsze objawy zawału serca? Redaktorzy WH znają odpowiedzi na te pytania.

tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja fot. shutterstock.com

Bez poślizgu

Jeśli podczas stosunku odczuwasz ból, może to być skutek zbyt słabego nawilżenia pochwy. Zdarza się to najczęściej po menopauzie, jednak około 15-20% młodych kobiet również od czasu do czasu miewa takie kłopoty.

Zamiast uciekać się do lubrykantów stosowanych doraźnie, przy najbliższej wizycie powiedz o tym swojemu ginekologowi – przyczyną suchości pochwy mogą być źle dobrane pigułki antykoncepcyjne. Suchość pochwy może być spowodowana również przez niektóre leki przeciwalergiczne. One wysuszają śluzówkę nie tylko w nosie.

REKLAMA

REKLAMA

pamięć, kobieta fot. shutterstock.com

Głupia opryszczka

Gdy jesteś młoda, największym problemem z opryszczką jest to, że uaktywnia się zawsze w najmniej odpowiedniej chwili, np. gdy wybierasz się na pierwszą randkę. Niestety, później jest jeszcze gorzej.

Jak donosi pismo „Neurology”, nosiciele wirusa herpes simplex na starość wypadają gorzej w testach na inteligencję. Po przebadaniu 1600 emerytów okazało się, że Ci, którzy zarazili się niegdyś opryszczką, o 25% częściej niż przeciętnie osiągali w testach najniższe wyniki.

Masz opryszczkę i nie chcesz zgłupieć na starość? Autorzy badania z Columbia University Medical Center przypominają, że aktywność fizyczna zmniejsza szkody spowodowane przez wirusa i chroni pamięć.

Sprawdź również nasze patenty na zdrowe i piękne usta.

REKLAMA

kapusta, warzywa fot. shutterstock.com

Listek kapusty

Jagody akai, nasiona chia, kurkuma... Szukamy pomocy w egzotycznych roślinach, a zapominamy, że w pobliskim warzywniaku mamy prawdziwą bombę zdrowia – kapustę.

To niedoceniane warzywo jest tak napakowane witaminami i mikroelementami, że pomoże Ci nie tylko pokonać przeziębienie, ale również ułatwi trawienie i zneutralizuje skutki palenia papierosów.

Dzięki wysokiej zawartości kwasu foliowego jest także świetne na kaca – najskuteczniejsza jest kapusta zblanszowana.

REKLAMA

REKLAMA

zawał, ból, klatka piersiowa fot. shutterstock.com

Pierwsze objawy zawału

30-o tyle % rzadziej młode kobiety mają zawał bez najbardziej charakterystycznego objawu, jakim jest ból w klatce piersiowej.

Uwaga: zwróć uwagę na nagłą duszność, mdłości, ból ramienia lub żuchwy oraz dowiedz się, jak dbać o serce, by pracowało sprawnie i długo.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij