[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 06/2014

Czy smog jest niebezpieczny dla naszego serca? Jak masaż wpływa na poziom oksytocyny w organizmie? Które ćwiczenie na kręgosłup zmniejsza skoliozę? Zobacz, jakie zdrowotne ciekawostki przygotowaliśmy dla Ciebie tym razem.

bieganie fot. lzf 2015/shutterstock.com

Ratuj serce przed tlenkiem węgla

Smog w miastach kojarzy się głównie z kłopotami z oddychaniem. Jednak uczeni z Edinburgh University potwierdzili to, co od dawna podejrzewano – obecny w spalinach tlenek węgla oraz dwutlenki siarki i azotu szkodzą nie tylko płucom, ale i sercu.

Tych gazów najwięcej jest w dużych miastach. W Polsce najbardziej zanieczyszczone powietrze jest w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Najświeższe powietrze jest zaś w Gdańsku. Zobacz, jak w prosty sposób ratować swoje serce w mieście:

1. Z dala od spalin: trzymaj się jak najdalej od jezdni. Po wewnętrznej stronie chodnika ilość spalin jest o 30% mniejsza.

2. Biegaj rano: rano stężenie szkodliwych gazów i pyłów jest najniższe. Najgorzej jest późnym popołudniem.

3. Chłodny prysznic: z pary wodnej wchłaniasz 100 razy więcej chloru niż z wody, którą pijesz. Zatem koniec gorących pryszniców.

Jednak spaliny to nie jedyne źródło problemów. Zobacz, co jeszcze negatywnie wpływa na ten mięsień i dowiedz się, jak dbać o serce, żeby jak najdłużej biło równo i mocno. A jeśli masz więcej pytań związanych z tym tematem, zerknij, co powinnaś wiedzieć o swoim sercu.

joga fot. lkoimages 2015/shutterstock.com

Joga kontra skolioza

Skolioza, czyli tzw. boczne skrzywienie kręgosłupa, występuje u ok. 42% ludzi – szczególnie często u młodych, dojrzewających dziewcząt. Uczeni z Columbia University odkryli, że prosta pozycja rodem z jogi, wykonywana przez zaledwie 1,5 minuty dziennie przez 6 miesięcy, potrafi zmniejszyć skrzywienie o około 40%. Uczestnicy eksperymentu wykonywali tzw. deskę bokiem, opierając się na łokciu i przedramieniu po tej stronie, w którą kręgosłup jest skrzywiony.

Jogą możesz wygrać nie tylko ze skoliozą, ale i ze stresem, brakiem pewności siebie i zbędnymi kilogramami. Zaskoczona? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule "Siła spokoju: joga dla umysłu i ciała".

Wygraj ze stresem

Już 15 minut nawet amatorskiego masażu, zmniejsza poziom hormonów stresu o 7% i jednocześnie zwiększa poziom uspokajającej oksytocyny aż o 17%. Oto zadania dla Twojego faceta na nerwową końcówkę tygodnia.

WH 06/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij