[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Ciekawostki zdrowotne WH: 05/2015

Dlaczego nie powinnyśmy używać suszarki do rąk? Kiedy najlepiej rzucić palenie papierosów? W jaki sposób możemy zapobiec grzybicy stóp? Co zrobić, aby opryszczka jak najrzadziej atakowała nasze usta? Rzuć okiem na najświeższe ciekawostki dotyczące zdrowia.

zdrowie fot. shutterstock.com

Susz ręce z głową

Nie po to myjesz ręce po skorzystaniu z toalety, żeby je natychmiast wsadzić w strumień powietrza, w którym aż roi się od bakterii. A tak właśnie się dzieje , gdy suszysz ręce pod suszarką z nadmuchem.

Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że w pobliżu suszarek nawiewowych jest 27 razy więcej bakterii niż na papierowych ręcznikach. Jako że nie zawsze masz wybór, lepiej zawsze miej przy sobie chusteczki, którymi osuszysz dłonie po umyciu. Chusteczka przyda się także do złapania klamki, gdy będziesz wychodzić.

REKLAMA

zdrowie fot. shutterstock.com

Zły okres na rzucanie

Jeśli zamierzasz w końcu rzucić palenie, wybierz właściwy moment. Żeby nie zmniejszać swoich szans już na starcie, nie zaczynaj w trakcie okresu. W tym czasie poziom estrogenu i progesteronu jest najniższy, a objawy odstawienia najbardziej dokuczliwe.

Na pierwszy dzień bez fajek wybierz datę tuż po owulacji – wówczas poziom obu tych hormonów jest najwyższy i łatwiej będzie Ci zwalczyć pokusę zmiany decyzji.

Sprawdź, jak wiele możesz zyskać rzucając palenie.

zdrowie fot. shutterstock.com

Mniejsze ryzyko grzybicy

O 30% zmniejszysz ryzyko złapania grzybicy stóp, piorąc skarpetki treningowe w temperaturze 60 stopni. Gorąca woda skuteczniej zabija grzyby niż ta, w której zazwyczaj pierzesz (40 ºC, prawda?).   

zdrowie fot. shutterstock.com

Z wirusem na ustach

Gdy raz złapiesz wirusa opryszczki, będziesz go już gościć do końca życia. Wyleczyć się tego nie da, ale można nauczyć się z nim żyć tak, żeby atakował jak najrzadziej i żeby nie zarażać innych.

1. Uwaga na plaży

Oparzenie słoneczne osłabia układ odpornościowy, dlatego często gdy zasiedzisz się na plaży, już wieczorem zaczyna Cię swędzieć warga.

2. Reaguj natychmiast

Posmaruj wargę lekiem antywirusowym (np. Zovirax, Hascovir), gdy tylko poczujesz swędzenie. Opryszczkę łatwiej jest zdusić w zarodku.

3. Nie całuj

Wirus opryszczki jest najbardziej zaraźliwy, gdy pojawia się pęcherzyk. Wówczas całuj tylko tych, których naprawdę nie lubisz.

4. Użyj pasty do zębów

Jeśli jesteś z dala od apteki i czujesz pierwsze objawy, posmaruj wykwit pastą do zębów. Nie wyleczy, ale złagodzi objawy.   

Nasz dermatolog doradza, co zrobić, aby wargi były zawsze nawilżone, zdrowe i odporne na przesuszenia.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij