[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 04/2014

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, żeby skutecznie chroniły oczy? Co zrobić, gdy partner cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku? Dlaczego trzeba myć ręce po dotykaniu pieniędzy? Oto garść informacji z dziedziny zdrowia.

fot. shutterstock.com

Okulary przeciwsłoneczne a zdrowie oczu

Na plaży nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Jak donosi serwis Glaucoma Foundation, za każdym razem, gdy wystawiasz się na słońce wystarczająco długo, żeby się opalić, musisz też chronić oczy. Ekspozycja na promieniowanie UV może bowiem prowadzić do jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej.

Wybierając okulary, szukaj takich, które blokują 99-100% UV. Te bez filtra mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc, bo źrenica otwiera się w nich szerzej i wpuszcza więcej UV do środka oka.

Brak odpowiednich okularów przeciwsłonecznych może także prowadzić do szybszego powstawania zmarszczek wokół oczu. Chyba żadna z nas tego nie chce... Zobacz więc, jak zatrzymać starzenie się skóry. Pamiętaj też o regularnych wizytach u okulisty  nawet jeśli ze wzrokiem nie masz problemów, to oczy są zwierciadłem zdrowia i Twój okulista może dostrzec w nich oznaki sygnalizujące inne choroby.

Patent WH:

Okulary powinny blokować 75-90% światła. Jeśli po założeniu widzisz w lustrze swoje oczy, prawdopodobnie okulary są za jasne.

REKLAMA

podniecenie fot. Valentin Gaina 2015/shutterstock.com

Przedwczesny wytrysk

Około 20-30% mężczyzn cierpi z powodu tzw. przedwczesnego wytrysku (PE). Zaraz, zaraz... Czy na pewno tylko oni cierpią? Jak donosi „European Urology”, aż 51% kobiet, których partnerzy borykają się z PE, uważa, że to nie tyle problem mężczyzny, co problem związku. 22% zaś jest zdania, że to przede wszystkim problem kobiety. Jednocześnie zaledwie 8% zdecydowało się na poruszenie tej sprawy w rozmowie – reszta nie chciała upokarzać partnera.

Błąd – lekarze dysponują już tabletką, która wydłuża czas stosunku. W prosty sposób możecie więc oboje czerpać więcej przyjemności z seksu.

Możesz być tym zaskoczona, ale nie tylko starsi faceci mają problemy w łóżku. Młodzieńcy w kwiecie wieku także. Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o mężczyznach i seksie i przekonaj się sama, że stereotypy na ich temat nie są prawdziwe. Poznaj też męski punkt widzenia na seks.

fot. shutterstock.com

Brudne pieniądze

Nawet jeśli masz w obu rękach siatki z zakupami, nigdy nie wkładaj banknotu do ust. Uczeni z New York University zbadali jednodolarowe banknoty i obliczyli, że na każdym znajduje się średnio 3000 różnych mikrobów, między innymi takie, które powodują trądzik, wrzody żołądka, zapalenie płuc, biegunki i wiele innych chorób.

Oczywiście nie oznacza to, że masz płacić w lateksowych rękawiczkach, ale umyć ręce po każdym kontakcie z pieniędzmi wypada. Lepiej też unikać budek z lodami, gdzie ta sama pani przyjmuje pieniądze i podaje jedzenie.

WH patent:

35 – o tyle procent częściej diagnozuje się nowotwory piersi u kobiet, które mają dużo znamion. Masz więcej niż 15 pieprzyków na ramieniu? Ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie. Nie musisz od razu iść na mammografię, ale regularnie badaj piersi pod prysznicem.

WH 04/2014

Produkty z kategorii: okulary przeciwsłoneczne znajdziesz w sekcji WH Zakupy: okulary przeciwsłoneczne damskie

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij