[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 03/2015

Jak ćwiczyć na świeżym powietrzu, gdy jest ono świeże tylko z nazwy, a faktycznie roi się w nim od alergenów? Dlaczego e-papierosy są niebezpieczne dla zdrowia? Jakie zalety ma kofeina? Dlaczego sportowcy są bardziej narażeni na choroby zębów? Poznaj najnowsze ciekawostki od WH.

alergia fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Pyłki w nosie, czyli porady dla alergiczek

W marcu zaczynają pylić drzewa i zaczyna się koszmar alergików. Oto kilka porad Suzan Paul, fizjologa sportowego, jak ćwiczyć na świeżym powietrzu, gdy jest ono świeże tylko z nazwy, a w rzeczywistości roi się w nim od pyłków.

Pora się liczy

Biegaj przed południem (między 10 a 12) lub po deszczu. Wówczas stężenie pyłków jest najmniejsze.

Chustka na nos

Zawiąż chustkę na szyi – gdy stężenie wzrośnie, będziesz mogła zasłonić nos i usta. I pamiętaj, że wtedy też zacznie z niego kapać.

Chroń oczy

Załóż sportowe okulary przeciwsłoneczne, które jak najszczelniej zakrywają oczy – mniej pyłków dostanie się do oczu.

Spłucz włosy

Przed snem zawsze weź prysznic i spłucz włosy – alergeny nie trafią do łóżka i nie będą Cię drażnić przez całą noc.

Aby sprawdzić, jaki jest aktualny poziom zapylenia w Twoim rejonie, wejdź na stronę Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych: facebook.com/alergen

REKLAMA

e-papieros fot. Leszek Glasner 2015/shutterstock.com

Elektryczny dymek, czyli co z tymi e-papierosami

Wszystko wskazuje na to, że papierosy elektroniczne są znacznie mniej toksyczne od tradycyjnych, więc jeśli palisz te analogowe – warto rozważyć zmianę. Musisz mieć jednak świadomość, że lepszy nie zawsze znaczy dobry. Jak donosi „Environmental Science: Processes & Impacts”, opary liquidów emitowane przez e-papierosy zawierają tytan (toksyczny metal niewystępujący w papierosach z tytoniu) oraz 4 razy więcej niklu niż dym z papierosa.

Wniosek jest taki, że lepiej unikać takich miejsc, w których ludzie pykają sobie z e-fajek. „Zwłaszcza jeśli cierpisz na astmę, chorobę płuc albo układu krążenia” – radzi autor badania, dr Arian Saffari z University of Southern California. Używasz e-papierosa? Nie rób tego przy innych w zamkniętych pomieszczeniach. Tak na wszelki wypadek.

Myślisz o rzuceniu palenia? Poznaj historię trzech uzależnionych kobiet i zobacz, jak wygrać z nałogiem.

kawa Sea Wave 2015/shutterstock.com

Zdrowa kofeina?

Według John Hopkins University, picie 4 kaw dziennie zmniejsza o 30% ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane. Inne badanie wykazało, że taka dawka kofeiny chroni też przed rakiem macicy.

Ile kaw pić wciągu dnia, żeby nie przesadzić z dzienną dawką kofeiny? Tutaj dowiesz się, gdzie leży złoty środek.

woda fot. bikeriderlondon 2015/shutterstock.com

Woda z zdrowe zęby

Dużo i intensywnie ćwiczysz? Taki trening poprawi Ci figurę, ale może uszkodzić zęby. Niemieccy uczeni zbadali stan uzębienia triathlonistów i porównali go z zębami mniej ekstremalnych sportowców. Okazało się, że triathloniści mają więcej ubytków niż ci, którzy trenują mniej intensywnie. Dlaczego? Oddychając przez usta, wysuszasz ślinę, która chroni szkliwo przed szkodliwym działaniem bakterii. To dlatego warto podczas ćwiczeń często nawilżać usta wodą.  

WH 03/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij