[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 02/2014

Znasz już zaskakująco prosty sposób na obniżenie nadciśnienia? A może chcesz wiedzieć, jak na Twoje zdrowie wpływa kwas acetylosalicylowy zawarty w aspirynie? Tego wszystkiego dowiedz się z wiadomości zdrowotnych WH.

kobieta, makijaż, uroda, twarz, pierścionki, bizuteria fot. shutterstock.com

Heavy metal – biżuteria a uczulenia

Uwielbiasz biżuterię i kupujesz ją tonami? Jeśli zaczną Cię swędzieć ręce, uszy lub szyja, zacznij od zdjęcia tanich błyskotek. Badacze z Ecology Center w Ann Arbor (USA) zbadali niemarkową biżuterię i w połowie świecidełek wykryli wysokie stężenie chromu, niklu i ołowiu.

Wg alergologa, prof. Edwarda Rudzkiego, nikiel i chrom to dwie substancje, które najczęściej powodują uczulenia kontaktowe. Na nikiel uczulonych jest ok. 60 milionów Europejczyków – 4 razy więcej kobiet niż mężczyzn.

Jeśli masz pod pępkiem zaczerwienienie, sprawdź metalowe guziki (napy) w dżinsach i albo zastąp je zwykłymi, albo naszyj na stopkę kawałek materiału.

 

REKLAMA

fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Sok to nie owoc

„The Lancet” donosi, że traktowanie szklanki soku owocowego jako jednej z rekomendowanych 5 porcji warzyw i owoców może wprowadzać w błąd. Prof. Naveer Sattar z University of Glasgow przypomina, że szklanka soku owocowego zawiera często tyle samo cukru, co szklanka coli.

Jeśli nie lubisz smaku wody, nie kupuj też gotowych wód owocowych. Lepiej przygotuj taka wodę sama. Zobacz, jak poprawić smak wody mineralnej. A jeśli sięgasz po soki dla ich słodkiego smaku, to koniecznie dowiedz się, czym najlepiej zastąpić cukier, bo okazuje się, że białe kryształki to nie jedyny sposób na słodkości.

kobieta na leżaku, opalanie, wiosna, słońce, relaks fot. shutterstock.com

Słońce na nadciśnienie?

Nadciśnienie to nie tylko problem facetów na stanowiskach. Kobiety też chorują. Co więcej, jak wynika z badań Wake Forest Baptist Medical Center, nadciśnienie jest dla kobiet groźniejsze niż dla mężczyzn, bo o 40% częściej powoduje powikłania.

Ale mamy też dobre wiadomości: jak donosi „Journal of Investigative Dermatology”, wystarczy 20 minut przebywania na słońcu, żeby obniżyć ciśnienie. Na wiosenny spacer marsz!

Idealne ciśnienie krwi to 120/80. Wg badań University of British Columbia, aż 6% młodych kobiet może mieć wyższe wyniki. Sprawdź się.

tabletki, aspiryna fot. shutterstock.com

Dobroczynne działanie aspiryny

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna) jest jak panaceum. Pomaga, gdy boli głowa, gdy bierze Cię grypa, gdy masz kaca... Na dodatek, zażywany w małych dawkach, chroni przed chorobami serca.

Ale to nie wszystko. Jak bowiem donosi „Journal of the National Cancer Institute”, kobiety, które codziennie zażywały małe (poniżej 100 mg) dawki aspiryny, zapadały na raka jajników o 20% rzadziej niż te, które sięgały po nią rzadziej niż raz w tygodniu. Jednak zanim zaczniesz stosować tę metodę, spytaj lekarza, bo aspiryna nie jest bezpieczna dla każdego.

WH ostrzega:

30% ludzi przechodzi przez ulicę, pisząc lub szukając czegoś w swoich smartfonach. Co roku na drogach ginie prawie 2000 pieszych. SMS może poczekać.

WH 02/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij