[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Ciekawostki zdrowotne WH: 01/2015

Dlaczego nie powinnaś spać z psem? Czy znamiona zwiększają ryzyko raka piersi? Jak myć zęby prawidłowo? Poznaj też kolejny powód, dla którego warto rzucić palenie papierosów. Oto garść zdrowotnych ciekawostek.

pies fot. shutterstock.com

Zdrowotne skutki spania z psem

Pies jest przyjacielem człowieka. Obniża poziom hormonów stresu, zwiększa aktywność fizyczną i obroni przed depresją. Ale nie daje się wyspać. Nie tylko ujadający jamnik sąsiadów może zakłócić Ci sen.

Jak wykazały badania zaprezentowane na konferencji SLEEP 2014, aż 63% ludzi, którzy pozwalają spać w swoim łóżku czworonożnym przyjaciołom (koty też się liczą), nie wysypia się co najmniej przez 4 noce w tygodniu. Treserzy są zgodni: znacznie łatwiej psa nauczyć, że do łóżka nie wolno wchodzić niż go później oduczyć wciskania się w legowisko właściciela.

 

REKLAMA

REKLAMA

fot. g-stockstudio 2014/womenshealth.com fot. g-stockstudio 2014/womenshealth.com

Od pieprzyka do raka

Masz dużo znamion na ciele? Taka uroda nie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Jak wynika z badań opublikowanych w „PLOS Medicine”, kobiety, które na jednym ramieniu mają więcej niż 15 znamion, są o 35% częściej niż przeciętnie narażone na zachorowanie na raka piersi.

Okazuje się, że kobiety, które mają więcej znamion, mają też wyższy poziom estrogenu, a to właśnie jest jeden z czynników ryzyka w niektórych nowotworach sutka. Raka piersi możesz uniknąć, miedzy innymi zmieniając swoje żywieniowe nawyki. Zmniejsz ryzyko, zwiększ swoje szanse stosując nasze wskazówki.

REKLAMA

palenie, papierosy fot. shutterstock.com

Palenie vs bóle menstruacyjne

O 60% zwiększa się ryzyko wystąpienia bolesnych miesiączek u kobiet, które zaczęły palić papierosy, gdy miały kilkanaście lat. Jeśli borykasz się z tym problemem, zobacz 6 naturalnych sposobów na bóle menstruacyjne, które mogą z powodzeniem zastąpić tabletki przeciwbólowe.

REKLAMA

REKLAMA

fot. vita khorzhevska 2014/shutterstock.com fot. vita khorzhevska 2014/shutterstock.com

Mycie zębów – instrukcja obsługi w pigułce

Szoruj ruchami kolistymi, wymiataj z góry na dół i z dołu do góry – najpierw trzonowce, później siekacze. Ustaw szczoteczkę pod kątem 450... Którą metodę idealnego szczotkowania wybrać? "Obojętnie – mówi dr Kimberly Harms z American Dental Association. – Najważniejsze, żeby poświęcić na szczotkowanie co najmniej 2 minuty".

Większość ludzi myje zęby o wiele za krótko: często tylko 30 sekund. W tak krótkim czasie nie sposób usunąć wszystkich resztek i tworzącej się w zagłębieniach warstwy osadu, będącego doskonałą pożywką dla bakterii. Marzy Ci się hollywoodzki uśmiech? Co powiesz na wybielanie zębów w domu? Zobacz, jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie.

WH 01/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij