[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 01/2015

Dlaczego nie powinnaś spać z psem? Czy znamiona zwiększają ryzyko raka piersi? Jak myć zęby prawidłowo? Poznaj też kolejny powód, dla którego warto rzucić palenie papierosów. Oto garść zdrowotnych ciekawostek.

pies fot. shutterstock.com

Zdrowotne skutki spania z psem

Pies jest przyjacielem człowieka. Obniża poziom hormonów stresu, zwiększa aktywność fizyczną i obroni przed depresją. Ale nie daje się wyspać. Nie tylko ujadający jamnik sąsiadów może zakłócić Ci sen.

Jak wykazały badania zaprezentowane na konferencji SLEEP 2014, aż 63% ludzi, którzy pozwalają spać w swoim łóżku czworonożnym przyjaciołom (koty też się liczą), nie wysypia się co najmniej przez 4 noce w tygodniu. Treserzy są zgodni: znacznie łatwiej psa nauczyć, że do łóżka nie wolno wchodzić niż go później oduczyć wciskania się w legowisko właściciela.

 

REKLAMA

REKLAMA

fot. g-stockstudio 2014/womenshealth.com fot. g-stockstudio 2014/womenshealth.com

Od pieprzyka do raka

Masz dużo znamion na ciele? Taka uroda nie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Jak wynika z badań opublikowanych w „PLOS Medicine”, kobiety, które na jednym ramieniu mają więcej niż 15 znamion, są o 35% częściej niż przeciętnie narażone na zachorowanie na raka piersi.

Okazuje się, że kobiety, które mają więcej znamion, mają też wyższy poziom estrogenu, a to właśnie jest jeden z czynników ryzyka w niektórych nowotworach sutka. Raka piersi możesz uniknąć, miedzy innymi zmieniając swoje żywieniowe nawyki. Zmniejsz ryzyko, zwiększ swoje szanse stosując nasze wskazówki.

REKLAMA

palenie, papierosy fot. shutterstock.com

Palenie vs bóle menstruacyjne

O 60% zwiększa się ryzyko wystąpienia bolesnych miesiączek u kobiet, które zaczęły palić papierosy, gdy miały kilkanaście lat. Jeśli borykasz się z tym problemem, zobacz 6 naturalnych sposobów na bóle menstruacyjne, które mogą z powodzeniem zastąpić tabletki przeciwbólowe.

REKLAMA

REKLAMA

fot. vita khorzhevska 2014/shutterstock.com fot. vita khorzhevska 2014/shutterstock.com

Mycie zębów – instrukcja obsługi w pigułce

Szoruj ruchami kolistymi, wymiataj z góry na dół i z dołu do góry – najpierw trzonowce, później siekacze. Ustaw szczoteczkę pod kątem 450... Którą metodę idealnego szczotkowania wybrać? "Obojętnie – mówi dr Kimberly Harms z American Dental Association. – Najważniejsze, żeby poświęcić na szczotkowanie co najmniej 2 minuty".

Większość ludzi myje zęby o wiele za krótko: często tylko 30 sekund. W tak krótkim czasie nie sposób usunąć wszystkich resztek i tworzącej się w zagłębieniach warstwy osadu, będącego doskonałą pożywką dla bakterii. Marzy Ci się hollywoodzki uśmiech? Co powiesz na wybielanie zębów w domu? Zobacz, jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie.

WH 01/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij