[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Ciekawostki zdrowotne WH: 01/2013

Jak obniżyć poziom cholesterolu? Jak wyhodować kiełki w domu? Co ma wspólnego stres z plotkowaniem i jakie bakterie czają się na reklamówkach? Zobacz najciekawsze zdrowotne ciekawostki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

fot. Belusevic Srdjan 2015/shutterstock.com fot. Belusevic Srdjan 2015/shutterstock.com

Jak uniknąć bakterii E-coli?

Okazuje się, że przynosząc zakupy w torbach pochodzących z recyklingu, możemy przynieść do domu więcej niż kupiliśmy. Naukowcy z uniwersytetu w Arizonie odkryli, że 12% recyklingowanych toreb, które dostajemy w sklepach, nosi ślady bakterii E-coli.

Brr... To draństwo naprawdę jest groźne, więc lepiej uważać: mięso pakować oddzielnie (najlepiej w torbę, którą można wyprać w pralce), nie zostawiać zakupów w aucie (bo bakterie lubią ciepło), myć warzywa i owoce. No i ręce po zakupach.

REKLAMA

REKLAMA

przyjaźń, plotkowanie, babski wieczór, spotkanie fot. Shots Studio 2015/shutterstock.com

Zalety plotkowania

Masz ochotę skrytykować kogoś za jego plecami? Nie krępuj się. Wyjdzie Ci to na zdrowie. Zazwyczaj wstydzimy się plotkowania. I jeśli ufać zasadzie „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”, rzeczywiście nie powinnyśmy tego robić.

Jednak badania psychologów z University of California w Berkeley wykazały, że plotkowanie ma też swoje dobre strony. Uczeni wzięli pod lupę plotki o osobach, z którymi jesteśmy w bezpośrednich relacjach.

Okazało się, że dzielenie się niepochlebnymi opiniami na temat innych ma dobry wpływ na społeczność, bo ogranicza ilość konfliktów i w konsekwencji zmniejsza poziom stresu. Również u Ciebie.

Nie oszukujmy się: uwielbiamy plotkować. To jeden z błędów, które wszyscy popełniają. Poznaj pozostałe błędy, które wiele Cię nauczą. Dowiedz się też, czy plotki zawsze szkodzą, a raczej – jak zrobić, by nie szkodziły.

WH patent:

25 – o tyle procent sobie zmniejszyć poziom złego cholesterolu, jeśli będziesz codziennie jadła dwa jabłka. Uczeni z Florida State University wykazali, że po 6 miesiącach uzupełniania diety jabłkami kobiety z podwyższonym poziomem cholesterolu miały wyniki, które trudno było osiągnąć nawet lekami.

REKLAMA

kiełki fot. Ildi Papp 2015/shutterstock.com

Wyhoduj sobie najzdrowsze kiełki

Jeśli jesz dużo mięsa, możesz mieć zakwaszony organizm. Jedz wtedy więcej kiełków, które mają odczyn zasadowy, np. fasoli mung i rzodkiewki.

W 2011 roku świat obiegła informacja o przypadkach śmiertelnego zatrucia bakterią E.coli, rzekomo pochodzącą z organicznych kiełków. Oczywiście nie można lekceważyć zagrożenia, ale nie warto też popadać w paranoję.

Bakterie E.coli można znaleźć przecież nie tylko na kiełkach, ale także na każdym surowym produkcie. A nie zrezygnujesz przecież z jagód, jabłek, marchewki i sałaty, prawda? Co zatem robić? Najlepiej zmniejszyć ryzyko, hodując kiełki na własną rękę. I przestrzegając poniższych zasad podczas hodowli:

  • Najpierw umyj ręce i pojemniki
  • Dzięki temu unikniesz ryzyka przeniesienia bakterii po starej hodowli (na pojemniku) i z zewnątrz (na rękach).
  • Przepłucz dokładnie nasiona
  • Najpierw je jednak dokładnie obejrzyj i odrzuć te, które mają jakiekolwiek ślady pleśni lub przebarwień
  • Nie stawiaj kiełkownicy na parapecie
  • W kiełkach wystawionych na bezpośrednie działanie słońca może pojawić się pleśń.
  • Nie jedz kiełków, które nie wyrosły
  • Żeby się ich pozbyć, zalej kiełki wodą i najpierw usuń łupinki, które wypłyną, a potem nasiona, które opadną na dno.

REKLAMA

REKLAMA

biuro, biurko, kwiaty, komputer fot. Naphat_Jorjee 2015/shutterstock.com

Kwiaty domowe w biurze

Namiastka ogrodu w biurze poprawi nie tylko estetykę wnętrza, ale przede wszystkim jakość powietrza. Rośliny nawilżają powietrze i oczyszczają je z różnych szkodliwych substancji. Zobacz, czym najlepiej otaczać się w biurze.

Paproć: postaw ją w miejscu, w którym znajduje się telewizor lub komputery, bo sprzęt ten wytwarza szkodliwe jony dodatnie. Paprocie przywracają zdrową jonizację ujemną. Wprawdzie nie będzie to powietrze jak po burzy, ale działa.

Bluszcz: oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, które uwalniają się z pracujących drukarek i fotokopiarek.

Fikus: oczyszcza powietrze z trujących formaldehydów, wydzielanych przez meble z płyty wiórowej.

WH 01/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij