Ciekawostki urodowe WH: 09/2015

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po lecie? Dlaczego warto jeść gorzką czekoladę i w czym tkwi sekret skutecznej depilacji? Na te i inne pytania odpowiadają redaktorzy WH.

wakacje, plaża fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wooody!

Pod koniec wakacji Twoja skóra i włosy wołają: pić! Jednak nakładanie nawilżających maseł, olejków czy masek przy temperaturze powyżej 26 °C nie jest przyjemne. Lekkie formuły kosmetyków nawilżających w sprayu nie tylko nawilżają, ale dają też poczucie chłodu i złagodzenia podrażnionej słońcem skóry.

Kosmetyk w spray'u jest wygodniejszy, bo możesz go użyć w każdej chwili: wystarczy go tylko rozpylić, ilekroć skóra będzie zmęczona lub odwodniona .Oto mgiełki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

1. Artego serum Rain Dance Naprawia uszkodzone końcówki i zapobiega ich rozdwajaniu. Ułatwia suszenie (cena 15,90 zł/15 ml).

2. Venus balsam Use & Go Kosmetyk nawilża i ujędrnia ciało, nie pozostawiając na nim tłustego filmu (cena 4,79 zł/50 ml).

3. La mer mgiełka The Mist Koi i nawilża skórę oraz wygładza suche linie, także wokół oczu (cena 280 zł/125 ml).

czekolada Shaiith / shutterstock.com
fot. Shaiith 2015/shutterstock.com

Słodkie życie

Kakao to bogate źródło zwalczających starzenie skóry antyoksydantów, ale nie rozgrzesza to opychania się ciemną czekoladą. Żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość antyutleniaczy, musiałabyś zjadać jej każdego dnia przynajmniej 100 g, co równa się ponad 500 kcal.

Alternatywa? Opracowana przez naukowców z Cambridge czekolada Esthechoc – batonik o masie 7,5 g (38 kcal) zawiera tyle przeciwutleniaczy astaksantyny, ile filet z łososia. Przy okazji poznaj też 13 produktów pełnych antyoksydantów.

kobieta, uroda, kwiaty, róże fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Perfumy do włosów

Włosy są niezwykle efektywnym nośnikiem zapachów, jednak zawarty w perfumach alkohol niszczy ich strukturę. Wybierz pachnący produkt na bazie pielęgnujących włosy olejków oraz protein jedwabiu – miękkość, blask i zapach w jednym.

depilacja, kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Łatwiejsze golenie?

58 dni w ciągu całego życia poświęcamy na depilację. Balsam z enzymami owocowymi nie tylko spowolni odrastanie włosków, ale też je rozjaśni, więc będą mniej widoczne. Efekt? Rzadsze golenie.

A co o depilacji miejsc intymnych myślą faceci? Sprawdź.

REKLAMA