Ciekawostki urodowe WH: 05/2015

W najnowszych ciekawostkach dotyczących urody podpowiadamy, co robić, by cieszyć się wypoczętą, piękną cerą i zachwycać promiennym wyglądem. Zdradzamy też niecodzienny sposób na to, jak pozbyć się trądziku. Dowiedz się więcej!

uroda, cera, twarz, lustro, kobieta, pielęgnacja fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wypoczęta skóra

Niewiele rzeczy wkurza nas rano bardziej niż wypowiedziana z „troską” uwaga: „Wyglądasz na zmęczoną”. Pokonaj cztery najczęstsze problemy, z którymi budzimy się rano: podpuchnięte powieki, zaczerwienione oczy, skóra bez blasku i ciemne podkówki.

Papierowa skóra

Trójka głównych winowajców to: alkohol, kofeina i stres. Dobry krem pod oczy to absolutna kobieczność. Przywróć skórze blask, stosując odrobinę rozświetlacza na środek czoła i policzki i wykończ makijaż różem w kremie.

Podpuchnięte powieki

Paradoksalnie ich winowajcą może być zbyt długie wylegiwanie w łóżku. Układaj poduszkę wyżej, co przeciwdziała zastojom limfy. Kosmetyki pod oczy włóż wcześniej do lodówki i stosuj zimne. Możesz też sobie pomóc zaparzonymi wcześniej i wychłodzonymi w lodówce torebkami zielonej herbaty.

Ciemne kręgi pod oczami

Mogą być spowodowane sezonową alergią albo chorobą zatok. Poza maskowaniem lepiej wybrać się do lekarza, bo „podkówki” mogą też być związane z poważniejszymi schorzeniami (np. tarczyca, nerki).

Zaczerwienione białka

Główny winowajca? Sorry, ale alkohol. Ale też i alergie, brak snu i zbyt długie wpatrywanie się w monitor. Oprócz kropli do oczu i chłodnego kompresu na powieki, oszukaj naturę. Kredka w kolorze navy blue zamiast zwykłej czarnej sprawi, że białka wydadzą się bielsze.

Niekorzystnie na nasz wygląd wpływa zarówno za mało, jak i za dużo godzin snu. Nie śpij dłużej niż osiem godzin!

 

herbata ziołowa, herbata miętowa, mięta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Właściwości herbaty miętowej

Dwie filiżanki miętowej herbaty dziennie już po pięciu dniach powodują obniżenie się poziomu androgenów (tak, kobiety też wytwarzają męskie hormony), które są odpowiedzialne za wzrost gruczołów łojowych i powstawanie trądziku.

WH 05/2015

REKLAMA