Ciekawostki urodowe WH: 04/2014

Jaki jest związek między używaniem smartfona ze zmarszczkami na szyi? Czym zastąpić perfumy na plaży? Czy miejscowe wybielanie zębów korektorem jest bezpieczne i skuteczne? Przed Wami garść informacji o urodzie.

komórka, telefon fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Używanie smartfona a zmarszczki na szyi

„Wpatrywanie się w ekrany smartfonów czy tabletów przez wiele godzin dziennie z pochyloną głową powoduje tworzenie się zmarszczek na szyi” – mówi prof. Ariel Ostad, dermatolog. Co robić? Przede wszystkim unikaj pochylania głowy, podnosząc wyżej ekran telefonu. Aplikuj na szyję krem zawierający witaminy A, C i E, wapń, flawonoidy, kwas hialuronowy, koenzym Q10, ceramidy, proteiny soi lub ryżu.

Sprawdź też 9 innych nawyków, które powodują zmarszczki i zobacz, co najlepiej na nie działa.

Patent WH:

Chodzenie z wyprostowanymi plecami i brodą lekko uniesioną zapobiega zmarszczkom i sprawia, że szyja wydaje się dłuższa.

opalanie, wakacje, słońce fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Opalanie a perfumy

Wychodząc na słońce lepiej będzie odstawić swoje zwykłe perfumy, bo zawarty w nich alkohol działa fotouczulająco. W rezultacie na skórze mogą pojawić się ciemne i trudne do usunięcia plamy.

Możesz zastąpić perfumy zapachowymi mgiełkami, a jeszcze lepiej pachnącym i jednocześnie pielęgnującym skórę olejkiem. Wypróbuj Clarins Shimmer Oil o zapachu mandarynki, grapefruita i ylang ylang. Olejek zawiera złote drobinki, które podkreślą piękno opalonej skóry. Cena: 155 zł.

Dowiedz się, czy kosmetyki do opalania skutecznie chronią i sprawdź, co się dzieje z Twoim ciałem, gdy się opalasz.

10 lat – o tyle starzej niż wynosi jej biologiczny wiek wygląda kobieta, która przez całe życie intensywnie plażuje. Tak wynika z badań nad skutkami opalania, przeprowadzonych przez prof. Giuseppe Argenziano – prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopii.
kobieta, piękny uśmiech Leonid and Anna Dedukh / shutterstock.com
fot. Leonid and Anna Dedukh 2015/shutterstock.com

Korektor do zębów - bezpieczny i skuteczny?

Martwią Cię drobne przebarwienia na zębach? Obecnie w sklepach pojawiły się nowe preparaty do wybielania – żele w pisaku. Bardzo łatwe w aplikacji, a co ważne – bezpieczne. Aktywny składnik to nadboran sodu. Wypróbuj Mint Cosmetics Teeth Whitening Pen (cena ok. 124 zł). Umyj zęby, nałóż żel na przebarwione miejsca i poczekaj, aż wyschnie.

Nieestetycznym przebarwieniom możesz też w dużej części zapobiec, unikając produktów, które powodują przebarwienia na zębach.

WH 04/2014

REKLAMA