Ciekawostki urodowe WH: 03/2015

Jak zapobiec stanom zapalnym i wypryskom na twarzy? Co skutecznie pomaga walczyć z obgryzaniem paznokci? Czemu warto wybierać szampony z niskim pH? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz wśród naszych ciekawostek dotyczących urody.

włosy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Obniż Ph włosów

Ostatnia moda na odkwaszanie organizmu nie powinna obejmować włosów. Badania wskazują, że preparaty, pianki, szampony zawierające substancje o odczynie zasadowym (pH 8 albo więcej) sprawiają, że łuski włosowe rozchylają się i włosy tracą połysk. Twoja tajna broń? Wybieraj szampony z niskim pH (4,5 do 5,5), który spowoduje zamykanie łusek dające efekt wygładzonych, błyszczących włosów.

A co oprócz szamponu? Dowiedz się, jak krok po kroku właściwie pielęgnować włosy.

wiśnia fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wyglądaj kwitnąco

Badania opublikowane w „International Journal of Cosmetic Science” dowodzą, że ekstrakt z kwiatów wiśni obniża produkcję tlenku azotu w skórze, co w znacznym stopniu zapobiega zmianom zapalnym, wypryskom i podrażnieniom. Wypróbuj serię L'Occitane, Cherry Blossom (wiśnia prowansalska). Ekstrakt z wiśni japońskiej znajdziesz w olejku do ciała Wellness & Beauty Kwiat Wiśni (cena 10,99 zł) albo w kremie do rąk Cztery Pory Roku (cena 2,50 zł).

fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com
fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com

Jak przestać obgryzać paznokcie?

W wieku 30 lat większość z nas przestaje obgryzać paznokcie. Jeżeli jednak dalej nie możesz przestać, to radzimy: zafunduj sobie hybrydowy manicure – to jedna z najskuteczniejszych metod na obgryzanie. 

Poznaj więcej sposobów na piękne paznokcie.

fot. Piotr Marcinski 2014/shutterstock.com fot. Piotr Marcinski 2014/shutterstock.com
fot. Piotr Marcinski 2014/shutterstock.com

Zrób sobie kolor w domu

Farbowanie włosów w salonie to wydatek. Pytamy specjalistów, jak zrobić sobie kolor w domu.

1. Nie szalej

„Wybierz kolor maksymalnie o dwa tony różny od Twojego – mówi mistrzyni fryzjerska Marcelina Dębowska. – Radykalne zmiany przeprowadzaj u fachowca”.

2. Spójrz w oczy

Najprostsza rada kolorystyczna, jeśli boisz się ryzyka? „Dopasuj włosy do koloru tęczówki: im ciemniejsza, tym na ciemniejszy kolor możesz sobie pozwolić” – mówi Dębowska.

3. Pasemka

Takie zwariowane kolory, jak na zdjęciu, to hit sezonu, ale nie próbuj farbować pasemek w domu trwałą farbą. Wymaga to praktyki. Zresztą takie dzikie kolory szybko się nudzą. Do pasemek użyj tzw. kredek do włosów, które zabarwią włosy na wybrany kolor. Wypróbuj L'Oreal Hair- Chalk make-up do włosów (cena ok. 45 zł).  

WH 03/2015

REKLAMA