[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Ciekawostki urodowe WH: 03/2013

Jakie są zalety olejku różanego? Czy depilacja laserowa jest niebezpieczna? Które rozświetlacze do twarzy warto mieć w kosmetyczce? Jak formaldehyd wpływa na organizm? Przedstawiamy garść faktów na temat pielęgnacji urody.

olej, olejek, uroda, kwiaty, róża, kosmetyki naturalne fot. Olga Miltsova 2015/shutterstock.com

Olejek różany lekarstwem na choroby skóry?

Olejek różany jest jednym z najdroższych i najcenniejszych olejków eterycznych na świecie. Ma wszechstronne działanie: uspokaja, leczy stany zapalne, koi ból, regeneruje podrażnienia, wzmacnia naczynia krwionośne.

Okazuje się, że również jest skuteczny w leczeniu zmian trądzikowych, zwłaszcza trądziku różowatego i wszelkich przebarwień skóry. Jak udowodnili w swojej publikacji dr Bertha Pareja i dr Horst Kehlem, kuracja olejkiem różanym pomogła znacząco zmniejszyć blizny popromienne u pacjentek leczonych onkologicznie.

Do wyprodukowania 1 kg olejku potrzeba aż 5 ton róży damasceńskiej, uprawianej w Bułgarii. Zbiory odbywają się raz w roku w godzinach rannych.

Wszelkie zmiany skórne powinny być dla Ciebie znakiem ostrzegawczym – coś złego dzieje się w Twoim organizmie. Nie bagatelizuj tych sygnałów, ponieważ zmiany skórne to barometr Twojego stanu zdrowia.

REKLAMA

uroda, depilacja fot. Olinchuk 2015 / shutterstock.com

Uważaj na depilację laserową

Nawet 3000 składników chemicznych (13 z nich jest toksycznych) uwalnia się podczas laserowego usuwania włosów. Upewnij się, że Twój gabinet ma dobrą wentylację.

Depilacja laserowa jest dla Ciebie zbyt ryzykowna? Zawsze możesz wybrać inną metodę usuwania włosków. Dowiedz się więcej na ten temat, wybierz najodpowiedniejszą metodę depilacji i ciesz się skórą gładką jak jedwab.

uroda, rzęsy fot. puhhha 2015/shutterstock.com

Sztuczne rzęsy a formaldehyd

Kleje do rzęs na ogół zawierają formaldehyd. Substancja ta – konserwująca i utwardzająca – jest dozwolona do stosowania w kosmetykach, ale w ograniczonym stężeniu. Amerykańska Akademia Oftalmologii ostrzega jednak, że niektóre preparaty mogą zawierać wyższe dawki formaldehydu, co może być powodem alergii i podrażnień.

Jeżeli czujesz, że po zabiegu doczepienia rzęs coś dziwnego dzieje się z Twoimi oczami czy powiekami – łzawią, swędzą, puchną – lepiej je usuń. Samo nie przejdzie. Dr Scarmoutzos, prezes CEO of Kollodis BioSciences, uważa, że alternatywą mogą być kleje pozyskiwane z małż, a konkretnie z substancji, którą skorupiaki przytwierdzają się do skał.

uroda, makijaż fot. Sheftsoff Women Girls 2015 / shutterstock.com

Na ratunek zmęczonej cerze: rozświetlacze do twarzy

Idealnie stapiają się ze skórą, nie blokują porów, nie tworzą efektu maski, nadają twarzy równomierny koloryt. Oto nasz wybór rozświetlaczy:

1. Touche Éclat, Ysl

Kultowy produkt, który wiele razy starano się bezskutecznie skopiować, stosowany przez gwiazdy i modelki na całym świecie. Cena: 185 zł

2. Teint Visionnaire, Lancome

Podkład i korektor w jednym. Nie tylko sprawia, że cera wygląda perfekcyjnie, ale rzeczywiście poprawia jakość skóry. Cena: 210 zł

3. Smashbox High Definition Conclearer

Tuszuje niedoskonałości, oznaki zmęczenia, skutecznie likwiduje cienie, opuchnięcia i drobne zmarszczki. Cena: 100 zł

Gdy już nadasz cerze promiennego wyglądu, spraw, aby również Twoje oczy, usta i policzki były pełne blasku. Dowiedz się, jak zrobić makijaż rozświetlający krok po kroku.

WH 03/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij