[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Ciekawostki urodowe WH: 01/2013

Skąd się biorą pękające naczynka na nogach? Jakie ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz w swojej kuchni i czym skutkuje korzystanie z botoksu? Tego wszystkiego dowiedz się z wiadomości WH.

kobieta, nogi w szpilkach fot. rangizzz 2015/shutterstock.com

Skąd się biorą pajączki na nogach?

Skłonność do rozszerzonych naczynek krwionośnych jest dziedziczna. Cierpi na to do 70% kobiet między 18. a 39. rokiem życia. Dermatologia estetyczna proponuje nam mikroskleroterapię lub laser, które zamykają popękane naczyńka. Lepiej jednak poczekać z tymi zabiegami do jesieni, bo czerwone ślady na nogach po zabiegu mogą utrzymywać się przez miesiąc, skóry nie można również opalać.

Przez cały rok warto jednak zażywać rutinoscorbin z cynkiem, które wzmacniają i uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych. A latem pajączki zamaskuje krem BB.

Pajączkom sprzyja brak ruchu, zakładanie nogi na nogę, obcisła bielizna, chodzenie w butach na wysokich obcasach i botkach uciskających kostkę, nadwaga, dieta uboga w błonnik i brak wit. C, ale również antykoncepcja.

A jeśli chodzi o nogi i pośladki to naszym kolejnym wrogiem jest cellulit. Chcesz się go skutecznie pozbyć? Najpierw dowiedz się, skąd się bierze pomarańczowa skórka. Aby ją zwalczyć, postaraj się o odpowiednią dietę i wypróbuj nasze ćwiczenia na pośladki. Chcesz natychmiastowych efektów? Zobacz jakie zabiegi estetyczne na zgrabną pupę może Ci zaoferować kosmetyczka i dermatolog.

REKLAMA

uśmiechnięta kobieta fot. shutterstock.com

Zaskakujące skutki uboczne botoksu

Botoks może obniżyć naszą zdolność do rozpoznawania emocji – czytamy w magazynie „Psychological Science”. Mięśnie twarzy mają powiązania z częścią mózgu odpowiedzialną za rozumienie emocji.

W kontakcie z innymi ludźmi nieświadomie odzwierciedlamy ich wyraz twarzy, co pomaga nam zrozumieć, co czują. Zablokowanie ekspresji twarzy podobno upośledza tę umiejętność. Eee, tam...

Zawsze możesz też pomyśleć o naturalnych zabiegach odmładzających. Poza tym poznaj 9 złych nawyków, które powodują zmarszczki i wyeliminuj je jak najszybciej. Dla jeszcze lepszego efektu wypróbuj dietę młodości, by powstrzymywać skutki upływu czasu na wszelkie możliwe sposoby.

fot. EpicStockMedia 2014/shutterstock.com fot. EpicStockMedia 2014/shutterstock.com

Naturalna pielęgnacja włosów

Coraz więcej kobiet chce dbać o włosy ekologicznie. Oeko-Test przyjrzał się 34 kosmetykom reklamowanym jako naturalne i okazało się, że w badanych produktach znajdowało się między 15 a 60% substancji sztucznych. Może więc warto poszukać czegoś, co na pewno nie zawiera chemii. Oto nasze propozycje:

Ciemne piwo

1/2 butelki wetrzyj w umyte włosy i zostaw na 5 minut. Spłucz. Regeneruje, nadaje połysk i ułatwia układanie.

Ocet jabłkowy

Doskonale oczyszcza z resztek produktów do stylizacji. 1/2 szklanki wetrzyj we włosy przed umyciem.

Olej arganowy

Jako maska przed myciem, albo kilka kropel na suche, umyte włosy. Rewelacyjnie regeneruje.

WH patent:

24 – o taki procent zmniejszyła się liczba widocznych zmarszczek u kobiet, które wypijały sześć szklanek wody dziennie przez 8 tygodni – czytamy w „Cotswold Medical Aestetic”. Najzdrowszą wodą jest mineralna, która zawiera przynajmniej 1000 mg składników mineralnych na litr. Trzeba uważnie czytać etykiety.

WH 01/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij