Ciekawostki o seksie WH: 09/2015

Co ma wspólnego pies z długotrwałym, udanym związkiem? Jak zmienia się nasze życie seksualne wraz z wiekiem? Ile procent kobiet fantazjuje o przelotnym romansie w przestworzach? Oto najświeższe ciekawostki dotyczące seksu zebrane przez naszych redaktorów.

facet, pies, mężczyzna fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wierny jak pies

Czworonożny przyjaciel może Ci ułatwić stworzenie związku na całe życie. Ale nie każdy! Portal dla miłośników zwierząt klooff .com przeprowadził ankietę, które rasy psów pomogą właścicielom przyciągnąć płeć przeciwną. Wyszło na to, że chihuahua robi wrażenie, ale mężczyźni uważają ich posiadaczki za głupie i interesują się nimi tylko w kontekście przelotnego romansu. Poniżej pełne wyniki sondy.

5 ras, które przyciągają mężczyzn

  • Golden Retriever
  • Labrador Retriever
  • Chihuahua
  • Pudel
  • Beagle

5 ras, które przyciągają kobiety

  • Owczarek niemiecki
  • Golden Retriever
  • Labrador Retriever
  • Husky syberyjski
  • Buldog francuski

Pies to dobry wybór także z innego powodu. Kontakt z nim wyzwala oksytocynę – hormon miłości. Przydatny dodatek.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Będzie lepiej

Badacze znaleźli wytłumaczenie, dlaczego seks po trzydziestce ma być jeszcze fajniejszy. Jak wynika z badań opublikowanych w „Personality and Individual Differences”, gdy spada płodność (a to może się zacząć już w okolicach 27. urodzin), zaczynamy częściej myśleć o seksie i miewać przygody na jedną noc. „To podświadoma próba kompensowania obniżającej się płodności” – mówi autorka badania, doktorantka Judith A. Easton z University of Texas.

para w łóżku fot. krivenko 2015/shutterstock.com
fot. krivenko 2015/shutterstock.com

W głowie się nie mieści

Lista powodów, dla których warto iść do łóżka, jest długa, a i tak naukowcy zdołali dodać do niej jeszcze jeden argument. Zgodnie z raportem opublikowanym przez „Plos One”, seks może powiększać nasze mózgi! Badacze obserwowali dwie grupy szczurów. Jedna łączyła się w pary codziennie, druga nigdy. Okazało się, że ta pierwsza ma zdecydowanie więcej komórek w hipokampie – części mózgu odpowiedzialnej za pamięć i uczenie się. Wychodzi na to, że trzeba się zapomnieć, żeby pamiętać. Sprawdź też zdrowotne korzyści z uprawiania seksu.

I mały dodatek...

63 – tyle kobiet fantazjowało kiedyś o przelotnym romansie podczas samotnej podróży.

27 procent swoje marzenie zrealizowało. Może najwyższy czas spakować walizkę?

REKLAMA