Ciekawostki o seksie WH: 07/2015

Jak ilość snu wpływa na naszą ochotę na seks? Jakie korzyści przynosi masturbacja? Jak pozbyć się nachalnego faceta? Ile z nas kocha się przy zapalonym świetle? Przygotowaliśmy dla Was kolejną garść ciekawostek.

miłość, udany związek, endorfiny, seks wavebreakmedia
fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Sen i seks

REKLAMA

Dodatkowa godzina snu zwiększa o 14% szanse, że następnego dnia zaszalejesz ze swoim partnerem (zobacz, jak zrekompensować sobie zarwaną noc). Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w „Journal of Sexual Medicine”.

Co więcej, podczas zbliżenia będziesz zdecydowanie bardziej pobudzona i odczujesz większą przyjemność. To chyba wystarczający powód, żeby zostać dłużej w pościeli, prawda?  

Seks może być jeszcze bardziej ekscytujący, jeżeli zaczniecie podchodzić do niego z pasją. Zobaczcie nasze pozostałe sposoby na udany seks.

REKLAMA

REKLAMA

masturbacja fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com
fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com

Przyjemna i pożyteczna masturbacja

Czasami warto pobawić się solo. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez badaczy z „University of Sydney" masturbacja ma bowiem korzystny wpływ na zdrowie. I nie chodzi bynajmniej o to, że unikasz chorób przenoszonych drogą płciową.

Zmniejszasz w ten sposób ryzyko zakażenia dróg moczowych, cukrzycy typu 2 oraz bezsenności, a także wzmacniasz mięśnie dnia miednicy. Nie wspominając oczywiście o przyjemności, którą dostajesz niejako w pakiecie. Prawda, że to dobry powód, żeby czasami pozwolić sobie na chwilę zapomnienia?  

REKLAMA

fot. Ollyy 2014/shutterstock.com fot. Ollyy 2014/shutterstock.com

Nie, nie, nie!

Masz dość nachalnych gości, którzy nie dają Ci spokoju, choć już dawno zasugerowałaś im, że nie masz ani czasu, ani ochoty? Widocznie musisz powiedzieć to prosto z mostu.

Badania przeprowadzone w Norwegii dowodzą, że nasza uprzejmość lub grzeczność jest przez mężczyzn regularnie interpretowana jako flirt. Co więcej, naukowcy z University of Ottawa dowodzą, że im jesteśmy bardziej atrakcyjne, tym faceci częściej się mylą.

Dlatego, jeżeli jakiś wakacyjny lowelas nie będzie chciał się od Ciebie odczepić, powiedz mu po prostu: „Na nic nie licz, nie jesteś w moim typie”. Powinno wystarczyć.  

REKLAMA

REKLAMA

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks przy zapalonym świetle

36% z nas kocha się przy zapalonym świetle. Dla porównania, w Ameryce pozwala sobie na to 57% par. Nigdy tego nie próbowałaś? Na początku wystarczy zapalona świeczka. Zobaczysz, będzie fajnie!  

WH 07-08/2015

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA