Ciekawostki o seksie WH: 07/2015

Jak ilość snu wpływa na naszą ochotę na seks? Jakie korzyści przynosi masturbacja? Jak pozbyć się nachalnego faceta? Ile z nas kocha się przy zapalonym świetle? Przygotowaliśmy dla Was kolejną garść ciekawostek.

miłość, udany związek, endorfiny, seks wavebreakmedia
fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Sen i seks

Dodatkowa godzina snu zwiększa o 14% szanse, że następnego dnia zaszalejesz ze swoim partnerem (zobacz, jak zrekompensować sobie zarwaną noc). Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w „Journal of Sexual Medicine”.

Co więcej, podczas zbliżenia będziesz zdecydowanie bardziej pobudzona i odczujesz większą przyjemność. To chyba wystarczający powód, żeby zostać dłużej w pościeli, prawda?  

Seks może być jeszcze bardziej ekscytujący, jeżeli zaczniecie podchodzić do niego z pasją. Zobaczcie nasze pozostałe sposoby na udany seks.

masturbacja fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com
fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com

Przyjemna i pożyteczna masturbacja

Czasami warto pobawić się solo. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez badaczy z „University of Sydney" masturbacja ma bowiem korzystny wpływ na zdrowie. I nie chodzi bynajmniej o to, że unikasz chorób przenoszonych drogą płciową.

Zmniejszasz w ten sposób ryzyko zakażenia dróg moczowych, cukrzycy typu 2 oraz bezsenności, a także wzmacniasz mięśnie dnia miednicy. Nie wspominając oczywiście o przyjemności, którą dostajesz niejako w pakiecie. Prawda, że to dobry powód, żeby czasami pozwolić sobie na chwilę zapomnienia?  

fot. Ollyy 2014/shutterstock.com fot. Ollyy 2014/shutterstock.com

Nie, nie, nie!

Masz dość nachalnych gości, którzy nie dają Ci spokoju, choć już dawno zasugerowałaś im, że nie masz ani czasu, ani ochoty? Widocznie musisz powiedzieć to prosto z mostu.

Badania przeprowadzone w Norwegii dowodzą, że nasza uprzejmość lub grzeczność jest przez mężczyzn regularnie interpretowana jako flirt. Co więcej, naukowcy z University of Ottawa dowodzą, że im jesteśmy bardziej atrakcyjne, tym faceci częściej się mylą.

Dlatego, jeżeli jakiś wakacyjny lowelas nie będzie chciał się od Ciebie odczepić, powiedz mu po prostu: „Na nic nie licz, nie jesteś w moim typie”. Powinno wystarczyć.  

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks przy zapalonym świetle

36% z nas kocha się przy zapalonym świetle. Dla porównania, w Ameryce pozwala sobie na to 57% par. Nigdy tego nie próbowałaś? Na początku wystarczy zapalona świeczka. Zobaczysz, będzie fajnie!  

WH 07-08/2015

Zobacz również:
REKLAMA