Ciekawostki o seksie WH: 06/2014

Czy jedzenie jabłek może wpłynąć na udany seks? Dlaczego po alkoholu ludzie wydają się nam atrakcyjniejsi? Ilu mężczyzn zabiera prezerwatywy na pierwszą randkę? Odpowiedzi znajdziesz w najnowszych wiadomościach dotyczących seksu.

miłość, jabłko fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jabłko i jego polifenole

Zgodnie z raportem opublikowanym w „Archives of Gynecology and Obstetrics” kobiety, które jedzą przynajmniej jedno jabłko dziennie, są bardziej zadowolone ze swojego zdrowia seksualnego i rzadziej zgłaszają problemy z nawilżeniem podczas stosunku. Zdaniem badaczy bardziej satysfakcjonujący seks to zasługa polifenoli znajdujących się w skórce, które mogą poprawiać krążenie krwi. Teraz już wiadomo, dlaczego Ewa chciała się podzielić jabłkiem z Adamem.

Zdaniem psychologa Adama Hirscha, lepszy seks gwarantuje również zapach pączków i lukrecji. Może czas na wspólny wypad do przytulnej cukierni?

Kluczem do udanego życia seksualnego są także... ćwiczenia fizyczne! Przekonaj się, że sprawność jest sexy.

 

randka ProStockStudio/shutterstock.com
fot. ProStockStudio 2015/shutterstock.com

Jego atrakcyjność vs. alkohol

Wieczorem wydawało Ci się, że to książę z bajki, a rano nie potrafisz zrozumieć, co w nim widziałaś? Jeśli kiedykolwiek zdarzyła Ci się taka sytuacja, naukowcy z University of Bristol wiedzą, dlaczego. Alkohol sprawia, że patrzymy na innych przez różowe okulary. Podczas badania pijący uczestnicy i uczestniczki oceniali atrakcyjność twarzy zdecydowanie wyżej niż ci, którzy pozostali trzeźwi.

„Alkohol zmienia sposób, w jaki patrzymy na świat i się zachowujemy, co może prowadzić do niebezpiecznych zachowań, takich jak seks bez zabezpieczenia” – mówi dr Olivia Maynard. My radzimy po prostu z pewnymi decyzjami poczekać do następnego dnia.

seks, prezerwatywy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przezorny zawsze ubezpieczony...

Aż 72% mężczyzn zabiera ze sobą prezerwatywę na pierwszą randkę. Tak w razie czego, gdyby okazało się, że to kolacja ze śniadaniem. Może trochę się spieszą, ale przynajmniej myślą o zabezpieczeniu!

Jego nadzieja na upojną noc to jedno, Twój zdrowy rozsądek to drugie. Czy seks na pierwsze randce to dobry pomysł? Dowiedz się, jakich zachowań możesz żałować w mniej lub bardziej trwałych związkach z mężczyznami.

udany związek, romantyzm a emancypacja fot. shutterstock.com
Czy potrzebujemy jeszcze romantyzmu?

Postaw na rozmowę

Jesteś na niego zła? Nie rzucaj w milczeniu znaczących spojrzeń. Ostatnie badania opublikowane w „Plos One” pokazują, że faceci, patrząc na zdjęcia, dwa razy gorzej radzą sobie z odczytywaniem kobiecych emocji niż emocji innych mężczyzn. Dr Boris Schiffer mówi, że to z powodu ewolucji. Ich przodkowie, żeby przetrwać, musieli odczytywać intencje rywali. Dlatego zaakceptuj, że w niektórych sprawach Twój partner mógł zostać w epoce kamienia łupanego, i powiedz, o co Ci chodzi.

Kłótnie w związku to chleb powszedni, dlatego dowiedz się jak rozmawiać, aby szybko osiągnąć porozumienie. W naszym artykule podpowiadamy, jak się kłócić.

WH 06/2014

REKLAMA