Ciekawostki o seksie WH: 05/2015

Jacy faceci mają większe skłonności do zdrady? Jak wygląda prawdziwe oblicze współczesnego mężczyzny? Dlaczego czasami dobrze, gdy nasz partner jest nie w humorze? Jaki mamy stosunek do filmów erotycznych? Odpowiedzi znajdziesz wśród ciekawostek dotyczących seksu.

zdrada fot. conrado 2015/shutterstock.com
fot. conrado 2015/shutterstock.com

Skłonność do zdrady

Jeśli Twój partner ostatnio nie staje na wysokości zadania, miej oczy szeroko otwarte. Jak bowiem wynika z badań opublikowanych w „Archieves of Sexual Behaviour”, mężczyźni niezadowoleni ze swoich poczynań częściej zdradzają.

„Osoby z problemami seksualnymi mają tendencję do szukania nowych partnerek, z którymi nie przeżyli jeszcze żadnych niepowodzeń miłosnych” – mówi dr Robin Milhausen,współautor badania. Dlatego jeśli zależy Ci na talentach Twojego ukochanego, powiedz mu o tym. Poznaj też anatomię zdrady i dowiedz się, dlaczego zdradzamy.

Produkcja własna

46% ankietowanych przyznało, że chciałoby (albo już to zrobiło!) nakręcić film erotyczny wspólnie ze swoim partnerem. Czemu nie? Tylko nie trzymaj filmów w telefonie, bo pliki mogą wyciec do chmury.

facet, mężczyzna Matusciac Alexandru/shutterstock.com
fot. Matusciac Alexandru 2015/shutterstock.com

Drugie oblicze faceta

Okazuje się, że niektóre stereotypy mogą być bardzo krzywdzące. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej niedawno przez portal Match.com, wśród 5 tysięcy singli obojga płci to mężczyźni są bardziej chętni do posiadania dzieci, wspólnego konta bankowego i spędzania czasu razem.

Zaskoczona? „Gdy role obu płci się wyrównują, faceci mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze: to, które pragnie miłości i partnerstwa – mówi dr Helen Fischer.

51% facetów chce mieć dziecko (w porównaniu do 46% kobiet), a 58% potrzebuje więcej czasu dla siebie w związku (tak jak 77% kobiet).

fot. Kotin 2014/shutterstock.com fot. Kotin 2014/shutterstock.com
fot. Kotin 2014/shutterstock.com

Zaskakująca metoda

Okazuje się, że niektóre z nas mają bardzo ciekawy sposób na testowanie swoich partnerów. Badacze po przeanalizowaniu relacji 156 par doszli do wniosku, że niektóre kobiety są zadowolone, gdy ich druga połówka... jest strapiona.

„Dla nich smutek na twarzy mężczyzny jest sygnałem refleksyjności, wrażliwości i bogatego życia wewnętrznego” – mówi autorka badań dr Shiri Cohen. – To zwiększa szansę na to, co kobiety bardzo lubią, czyli rozmowę o uczuciach”. Chcesz, aby częściej mówił, że Cię kocha? Po prostu mu to powiedz. To najskuteczniejsza metoda.

Często też wydaje nam się, że to my jesteśmy bardziej wrażliwe. Bzdura! Złamane serce mężczyzn boli tak samo. Sprawdź, jak cierpią faceci.

WH 05/2015

REKLAMA