Ciekawostki o seksie WH: 05/2014

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas stosowania prezerwatyw? Jak orgazm wpływa na pracę mózgu? Jaka sprawić, by pozycja na pieska dostarczała Ci więcej przyjemności? Odpowiedzi szukaj w najświeższych informacjach WH.

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Orgazm i umysł

Orgazm to nie tylko uczta dla ciała. Badania na Rutgers University pokazały że seksualne uniesienie pobudza mózg do takiej samej aktywności, jak rozwiązywanie krzyżówek (tyle że daje Ci więcej przyjemności). Dr Barry Komisaruk, który kierował badaniami, wyjaśnił, że w czasie orgazmu mózg dotlenia się, a wyższe ciśnienie krwi dostarcza mu więcej składników odżywczych. To co? Nie oszczędzamy się, tylko kochamy!

Chcesz dokładniej wiedzieć, co się wtedy dzieje w ciele i umyśle kobiety? Poznaj historię wielkiego O, czyli kobiecy orgazm bez tajemnic.

 

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Spójrz, jaka piękna!

Wszystko zależy od Twojego nastawienia. Kobiety, które lubią swoje ciała, tworzą szczęśliwsze związki. I to niezależnie od tego, ile kilogramów ważą. Takie wnioski płyną z badań zaprezentowanych podczas corocznej konferencji British Psychological Society.

„Satysfakcja mężczyzny wzrasta, gdy widzi, że jego partnerka jest zadowolona z siebie” – mówi autorka badań Sabina Vatter. Dlatego stawiaj sobie ambitne cele treningowe, ale pamiętaj, że nic nie zastąpi poczucia własnej wartości. Dzięki niemu Twoje życie uczuciowe rozkwitnie.

Warto też wiedzieć, że jak wynika z badań Devendry Singh, piękny, zdrowy wygląd to nie konkretna liczba cm czy kg, lecz stosunek obwodu talii do bioder (0,7).

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Pozycja na pieska po tuningu

Nie lubisz się kochać na pieska? Chyba wiemy, dlaczego. Naukowcy przepytali grupę kobiet, która regularnie dochodzi do orgazmu, jakie są ich ulubione pozycje. Żadna nie wskazała tej na pieska. „Panie wolą być na górze, bo to pozwala na lepszą stymulację łechtaczki” – mówi autorka badania dr Susan Oakley.

My jednak znamy sposób, aby uprzyjemnić ten nieco zwierzęcy rodzaj seksu. Po pierwsze, wypchnij mocniej pupę i wygnij plecy w łuk. Dzięki temu jego penis będzie wsuwał się w Ciebie pod lepszym kątem. Poza tym nie bój się powiedzieć, żeby pieścił ręką Twoją łechtaczkę. Takie dodatkowe zadanie może go tylko mocniej podkręcić.

A jak stuningować misjonarza? Zobacz 5 sposobów na pozycję misjonarską i czerp z seksu jeszcze więcej przyjemności. Kiedy już wypróbujesz wszelkie kombinacje, poznaj 8 sposobów na więcej ognia w łóżku. W końcu trzeba eksperymentować!

WH patent:

22 procent – o tyle podnosi się poziom oksytocyny (hormonu miłości) po śpiewaniu. Może to najwyższy czas na wspólny wypad na karaoke?
prezerwatywa, kondom fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Uważaj na prezerwatywy: 3 rady

Naukowcy z Indiana University przeanalizowali badania na temat prezerwatyw z ostatnich 16 lat i stwierdzili, że jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dla własnego bezpieczeństwa.

1. Dobrze schowaj: to znaczy nie w kieszeni spodni. Ruch i ciepło niekorzystnie wpływają na wytrzymałość lateksu.

2. Zrób przestrzeń: 46% badanych nie zostawia miejsca na spermę, co zwiększa ryzyko pęknięcia gumki.

3. Unikaj smakowych: z prostego powodu: są słodzone, co przyczynia się do powstawania infekcji drożdżakowych.

WH 05/2014

REKLAMA