Ciekawostki o seksie WH: 04/2015

Dlaczego cierpliwość i wyrozumiałość w związku popłacają? Czy wzrost faceta wpływa na jego skłonność do zdrady? Co jest niezbędne do osiągnięcia orgazmu? Ile razy wciągu dnia mężczyźni myślą o seksie? Oto garść najnowszych ciekawostek od WH.

para fot. Rock and Wasp 2015/shutterstock.com
fot. Rock and Wasp 2015/shutterstock.com

Wierny, bo niższy?

Naukowcy przeanalizowali statystyki i zauważyli, że mężczyźni, mający poniżej 170 centymetrów wzrostu, rozwodzą się o 32% rzadziej niż ich wyżsi koledzy. „To dlatego, że muszą się ciężko napracować, aby przezwyciężyć stygmat niższego partnera w związku” – mówi autorka badań, doktorantka Abigail Weitzman z New York University.

Innymi słowy, potrzebują więcej czasu, żeby zwrócić Twoją uwagę, ale dzięki temu wchodzą w trwalsze związki. I jeśli coś przeskrobią, mają więcej do stracenia – dosłownie i w przenośni. 

Badania są bezlitosne: facet o wzroście 165 cm musi zarabiać 3,5 raza więcej, aby być równie pociągający, co gość, który ma 183 cm.

Wiara czyni cuda, czyli jak sekrety trwałych związków

Badacze z Northwestern University przeprowadzili ciekawy eksperyment. Przepytywali ludzi w związkach, czy ich drugie połówki starają się być m.in. bardziej cierpliwe i wyrozumiałe. Okazało się, że ci, którzy wyrazili wiarę w poprawę swojego partnera, po trzech miesiącach byli zdecydowanie bardziej zadowoleni ze swoich związków niż ci, którzy nie wierzyli w zmianę.

Być może on jeszcze nauczy się myć naczynia, sprzątać po sobie czy co tam jeszcze mu nie wychodzi. Tylko daj mu szansę. 

Kobiecy orgazm

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w „Journal of Sex Research”, na zdolność do osiągania orgazmów wpływ ma nasza asertywność i jakość więzi z partnerem. Kobiety, które były niezadowolone z zaangażowania wybranka albo zdystansowane emocjonalnie, miały problemy z osiągnięciem podniecenia.

Z drugiej strony, najwyżej oceniały swoje życie seksualne te z nas, które były w bliskiej relacji z partnerem, miały wysoką samoocenę i nie wstydziły się mówić o swoich potrzebach i życzeniach. Wzór na orgazm jest prosty: przyjemność = pewność (siebie) + (zaufany) partner.

Orgazm to jedna z najbardziej fascynujących reakcji Twojego organizmu. Zobacz, co się dzieje w umyśle i ciele kobiety w momencie tego finalnego wybuchu przyjemności.

Jak często faceci myślą o seksie?

19 razy w ciągu dnia mężczyźni myślą o seksie („Journal of Sex Research”). Często, choć i tak kilka razy mniej, niż spodziewali się niektórzy.

A co o łóżkowych sprawach i naszych zachowaniach sądzą faceci? Poznaj męski punkt widzenia na seks.

WH 04/2015

REKLAMA