Ciekawostki o seksie WH: 04/2014

Czy długi seks oznacza dobry seks? Jakie znaczenie dla Twoich relacji z koleżankami ma faza cyklu miesiączkowego? Jak związek na odległość wpływa na zadowolenie partnerów? Oto kilka informacji o seksie.

para, związek, seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Długość a jakość seksu

REKLAMA

Od lat media i różni specjaliści wmawiali nam, że im stosunek dłuższy, tym lepszy, co wytworzyło nierealistyczne oczekiwania. Badacze z Penn State University obalają ten mit.

Okazuje się, że najbardziej optymalny seks trwa od 7 do 13 minut, a stosunek trwający ponad 30 minut został określony jako „zbyt długi”. Fajne są długie pieszczoty, ale „szybki numerek”, na przykład pod prysznicem, nie jest wcale gorszą formą seksu.

Sprawdź też, jak się ma długość i rodzaj seksu do Twojego cyklu miesiączkowego i dowiedz się, jak mieć 28 dni fajnego seksu. By nie popaść w rutynę, poznaj też 8 patentów na więcej ognia w łóżku.

Patent WH:

Podczas zabawy skorzystajcie z lubrykantu na bazie silikonu. Wbrew pozorom masa wody może sprawić, że będziesz sucha, a nie przyjemnie nawilżona.

REKLAMA

REKLAMA

przyjaźń, plotkowanie, babski wieczór, spotkanie Shots Studio / shutterstock.com
fot. Shots Studio 2015/shutterstock.com

Faza cyklu miesiączkowego a relacje z innymi kobietami

Zdarza Ci się czasami zachować głupio w stosunku do koleżanki, a potem tego żałować? Wszystkiemu może być winna owulacja. Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w „Medical News Today”, panie w płodnej fazie cyklu mają tendencję do wywyższania się nad innymi kobietami. Wszystko w celu zwrócenia męskiej uwagi. Szkoda przyjaźni!

11 – tyle procent ankietowanych przez Harris Interactive przyznało się do rozmaitych form seksu podczas jazdy samochodem. Dziewczyny, wszystko rozumiemy, ale na parkingu, nie na drodze!

REKLAMA

para, związek fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Związek na odległość a zadowolenie z relacji

Jeśli podczas wakacji zdarzy wam się dłuższy okres rozłąki, niczym się nie przejmuj. Zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez „Journal of Sex and Marital Therapy”, osoby w związkach na odległość często są bardziej zadowolone od par, które spędzają cały czas razem. Dlaczego? „Bo bardziej starają się o siebie nawzajem” – mówi dr Emma Dargie. Potraktuj rozłąkę jako szansę, a nie karę.

Nie martw się, możesz zacząć świadomie dbać o swój związek i tym samym zwiększyć Wasze zadowolenie i satysfakcję. Poznaj 10 patentów na udany związek. A jeśli dopiero szukasz tego jedynego, to przetestuj 12 patentów na udaną randkę.

WH 04/2014

Zobacz również:
Oto najnowsza seria pytań, na które odpowiedzieli nasi eksperci. 
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA