Ciekawostki o seksie WH: 03/2015

Czy różnica w zarobkach wpływa negatywnie na związek? Jak zmniejszyć ryzyko zdrady? Czy po upływie czasu jesteśmy dla naszych partnerów dalej tak samo atrakcyjne, jak podczas pierwszej randki? Odpowiedzi szukaj wśród najnowszych ciekawostek WH na temat związków i seksu.

masturbacja fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com
fot. Piotr Marcinski 2015/shutterstock.com

Jak często się masturbujemy?

Badacze z Indiana University postanowili ustalić, jak często się masturbujemy. Wyniki poniżej, a wniosek jeden – panowie rzeczywiście robią to częściej.

Przynajmniej cztery razy w tygodniu

 • Kobiety: 1,5%
 • Mężczyźni: 13,5%

Dwa albo trzy razy w tygodniu

 • Kobiety: 9%
 • Mężczyźni: 20,6%

Dwa do czterech razy w miesiącu

 • Kobiety: 22%
 • Mężczyźni: 27%

Kilku razy w ciągu roku

 • Kobiety: 30,5%
 • Mężczyźni: 18,8%

Ani razu w ciągu ostatniego roku

 • Kobiety: 37%
 • Mężczyźni: 20,1%
para fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com
fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Mów o seksie z byłym, ale nie za dużo

Opowiadając o swoim wcześniejszym życiu seksualnym, bądź czujna. Coś, co wydaje Ci się niewinną anegdotką, może pogorszyć wasze relacje. Jak wynika z badań opublikowanych w „Social Indicators Research” osoby, które kochały się dwa albo trzy razy w miesiącu (i były z tego zadowolone), traciły humor, gdy dowiadywały się, że ich partnerzy w poprzednich związkach robili to częściej. Dlatego, jeśli odpowiada Ci częstotliwość waszych stosunków, może lepiej nie poruszaj tego tematu. Chociaż w tym wypadku im więcej, tym lepiej, bo seks dostarcza nam wiele zdrowotnych korzyści.

para fot. racorn 2015/shutterstock.com
fot. racorn 2015/shutterstock.com

Seks i pieniądze

Pojawił się jeszcze jeden argument za tym, abyśmy zarabiały przynajmniej tyle samo, co mężczyźni. Partnerzy, którzy otrzymują podobne wypłaty, żyją w szczęśliwszych związkach i są bardziej zadowoleni z seksu – wynika z ankiety przeprowadzonej dla magazynu „Money”. Natomiast 90% mężczyzn, których żony w większym stopniu dokładają się do domowego budżetu, przyznało, że mają świetne porozumienie. U was istnieje wyraźna różnica w zarobkach? Ustalcie jasne zasady wspólnego funkcjonowania, żeby uniknąć kłótni.

Dlaczego różnica w zarobkach pogarsza związek? „Stres z tym związany zaognia dyskusje o finansach” – mówi dr Brad Klontz. Pieniądze to z reguły drażliwy temat w relacjach pomiędzy partnerami. Dowiedz się, jak o nich rozmawiać.

para fot. Goodluz 2015/shutterstock.com
fot. Goodluz 2015/shutterstock.com

Długotrwały związek a atrakcyjność partnera

Jakiś czas temu poprosiłyśmy facetów, którzy czytają MH, aby odpowiedzieli na pytanie, czy ich partnerki są dla nich dalej tak samo atrakcyjne, jak w chwili poznania. Oto wyniki ankiety:

Zdecydowanie tak: 58%

Ponad połowa przyznaje, że ich kobiety są równie gorące, co na początku relacji. Świetny wynik!

 • Raczej tak: 30%
 • Trudno powiedzieć: 6%

Trudno powiedzieć? Takie rzeczy albo się wie, albo nie.

kobieta i mężczyzna fot. racorn 2015/shutterstock.com
fot. racorn 2015/shutterstock.com

Pozwól mu patrzeć

Czasem warto przymknąć oko, gdy Twój partner spogląda na inne kobiety. Badacze z University of Kentucky przeprowadzili eksperyment na grupie 42 osób. Niektórym pokazywali serię zdjęć różnych osób płci przeciwnej, innym tylko wyselekcjonowane fotki, mówiąc, że na najlepsze nie będą mogli spojrzeć. Okazało się, że ci, którym zabroniono oglądania, są najmniej zadowoleni ze swoich związków i – przynajmniej chwilowo – bardziej skłonni do zdrady. „Im mocniej się czegoś zabrania, tym mocniej tego pożądamy” - mówi dr Jon Maner. Wniosek? Niewinne zawieszenie na kimś oka to nie powód do kłótni.

list miłosny fot. unverdorben jr 2015/shutterstock.com
fot. unverdorben jr 2015/shutterstock.com

Listy miłosne

48% procent kobiet przyznaje, że trzymają listy napisane przez byłych partnerów. Tak samo robi 45% mężczyzn. Czasami miłość przemija, a jej dowody zostają.

WH 03/2015

REKLAMA