Sperma zabija bakterie w pochwie

Jak sperma wpływa na pH pochwy? Czy bogaci kochają się częściej? Czy kobiety lubią zarost u mężczyzn? Zobacz!

prezerwatywa, kondom fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Prezerwatywy a pH pochwy

Naukowcy z Capital Medical University w Chinach odkryli kolejny powód, dla którego warto zachęcić ukochanego do założenia prezerwatywy. Sperma podnosi bowiem pH w pochwie i zabija tym samym dobre bakterie Lactobacillus.

Może to prowadzić do zwiększenia ryzyka zakażeń układu moczowego, chorób wenerycznych czy pleśniawek. A co jeśli nie lubisz, gdy dzielą was chociażby milimetry lateksu? Po wszystkim możesz skorzystać z chusteczek do higieny intymnej o pH 4,5.

Badania na University of Texas wykazały, że częstotliwość Twoich orgazmów z partnerem ma wpływ na to, czy będziesz chciała mieć z nim dziecko.
portfel, pieniądze, oszczędzanie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks daje zarobić

Nie, nie mówimy o prostytucji! Ale jednak miłość i pieniądze idą w parze. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań opublikowanych w „Journal of Manpower”. Po przeanalizowaniu dochodów i zwyczajów łóżkowych 7000 osób badacze doszli do wniosku, że uprawiający seks przynajmniej 4 razy w tygodniu mają prawie 5% wyższe zarobki od tych, którzy rzadziej pozwalają sobie na odrobinę przyjemności.

Dlaczego? Jak mówi autor badania, dr Nick Drydakis, osoby, które często zrzucają ubrania, są bardziej pewne siebie i mają wyższą samoocenę, co może wyzwalać więcej możliwości w pracy. Dlatego warto byś poznała  6 wskazówek, jak nabrać pewności siebie.

Seks wpływa pozytywnie nie tylko na zarobki, ale i na zdrowie. Dowiedz się, jakie są zdrowotne korzyści z seksu. Oczywiście w przypadku seksu bardzie od zdrowia liczy się przyjemność. Dowiedz się w jaki sposób Twój organizm stara się dostarczyć Ci jej jak najwięcej. Oto 10 zaskakujących faktów dotyczących seksu.

15 miliardów dolarów wydają co roku ludzie na całym świecie na zabawki erotyczne. My też mamy w tym swój udział, bo 38% Polek korzysta z wibratora.
Przystojny mężczyzna fot. InnervisionArt 2015/shutterstock.com
fot. InnervisionArt 2015/shutterstock.com

Zarost jest sexy

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w „Evolution & Human Behavior”, mamy wyraźną słabość do przystojniaków, którzy nie lubią korzystać z maszynki. Naukowcy pokazywali grupie kobiet zdjęcia gładko ogolonych mężczyzn, z 5- i 10-dniowym zarostem oraz brodą. Panie oceniały ich atrakcyjność.

Zdecydowanie wygrali ci, którzy nie golili się od 10 dni. Nic dziwnego: mocny, męski zarost świadczy o wysokim poziomie testosteronu, który przydaje się w łóżku.

WH 03/2014

REKLAMA