[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Ciekawostki o seksie WH: 03/2013

Jaki wpływ na udany związek ma oksytocyna? Czy wyleczysz ból głowy seksem? Jak kolor ścian wpływa na współżycie i czy lawenda oraz lukrecja to skuteczne afrodyzjaki? Oto najświeższa garść informacji.

para, przytulanie fot. shutterstock.com

Przytulanie gwarancją udanego związku?

Chcesz wiedzieć, jak długo przetrwa Wasz związek? Zamiast iść do wróżki, lepiej byłoby zbadać krew. Naukowcy z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu wykazali, że czynnikiem, który decydował o tym, czy para była ze sobą przez następnych sześć miesięcy, był poziom oksytocyny w organizmie obojga partnerów.

Oksytocyna to hormon przywiązania i wydziela się m.in. po udanym seksie. Najwięcej oksytocyny wydziela się u kobiet pod wpływem przytulania, nawet w nieseksualnych sytuacjach. Róbcie to jak najczęściej.

Jednak same pieszczoty to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu długotrwałej relacji i stworzeniu dojrzałego związku zobacz nasze 10 patentów na udany związek i poznaj sekrety pary z długim stażem, które zdradzają, jak stworzyć udany związek, który przetrwa lata.

REKLAMA

lawenda, olejek fot. Angel Simon 2015/shutterstock.com

Lawenda i lukrecja: afrodyzjaki pobudzające zmysły

Żaden z aromatów wyczuwanych przez ludzki nos nie jest uniwersalnym afrodyzjakiem. Jednak są zapachy, które działają skuteczniej od innych: przede wszystkim ze względu na skojarzenia, jakie wywołują.

Jak wynika z eksperymentu psychologa Alana Hirscha ze Smell and Taste Treatment and Research Foundation, pobudzająco wpływa lawenda, szczególnie pomieszana z zapachem ciasta dyniowego, oraz lukrecja w połączeniu z wonią słodkości z cukierni. Oto przepis na przyjemny, jesienny wieczór!

sypialnia, łóżko, dom, mieszkanie fot. shutterstock.com

Kolor sypialni a udany seks

Jak wynika z badań wykonanych dla brytyjskiego domu towarowego Littlewoods, pary, które najczęściej się kochają (średnio 3,5 stosunku na tydzień), mają fioletową sypialnię. Dlatego, jeśli masz ochotę na więcej, pomaluj ściany albo kup kilka fioletowych dodatków. Unikaj natomiast szarości. Pary otaczające się tym kolorem kochały się przeciętnie 1,8 raza w ciągu 7 dni.

ból głowy fot. ostill 2015/shutterstock.com

Seks lekarstwem na ból głowy?

Aż 51% uczestniczek badania opisanego przez czasopismo „Cephalagia” przyznaje, że ból głowy maleje po stosunku. Na dodatek seks jest zdrowszy od środków przeciwbólowych.

Stosunek dostarcza nam również innych korzyści takich jak redukcja stresu i zwalczanie bezsenności. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj wszystkie zdrowotne korzyści z seksu. Podniecenie i orgazm w ogromny sposób wpływają na Twój organizm. Jak? Poznaj 10 zaskakujących faktów dotyczących seksu i przekonaj się sama.

WH 03/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij