Ciekawostki o seksie WH: 02/2015

Dowiedz się, czy prezerwatywa wpływa na jakość seksu i jak podniecenie oddziałuje na zachowanie. Sprawdź także, w jaki sposób sypiają pary w szczęśliwych związkach. Rzuć okiem na informacje od WH.

seks, prezerwatywy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Pełna kontrola

Jeśli następnym razem usłyszysz, że on nie chce założyć prezerwatywy, bo to zmniejsza doznania, wzrusz ramionami. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w „Journal of Sexual Medicine” poziom podniecenia seksualnego, łatwość utrzymania erekcji i ogólna przyjemność z seksu są podobne u tych z gumką i bez niej. A ryzyko niekoniecznie pożądanej ciąży mniejsze.

Partner nadal nie jest przekonany? Debby Herbenick, autorka badania, radzi, żeby zaaplikował trochę lubrykantu pod prezerwatywę.

Rozważasz inne metody antykoncepcji? Poznaj wady i zalety tabletek antykoncepcyjnych.

para, związek, seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zrozumieć słabsze chwile

Zdarzyło Ci się kiedyś zaszaleć tak mocno, że potem zastanawiałaś się, jak to było w ogóle możliwe? Raport opublikowany w „ PLoS One” tłumaczy ten fenomen. Naukowcy zaprosili do eksperymentu 90 kobiet. Część obejrzała na początku film erotyczny, część od razu przeszła do wykonywania zadań.

Było wśród nich m.in. picie z filiżanki, w której znajdował się insekt. Co się okazało? Podniecone uczestniczki były o wiele mniej zniesmaczone.

Okazuje się, że podniecenie zmniejsza krytycyzm. Generalnie więcej rzeczy wydaje się wtedy do przyjęcia. A jak podniecenie wpływa na Twój organizm? Sprawdź co się dzieje, gdy jesteś podniecona.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Senna miłość

Badacze z University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii zainteresowali się naszymi zwyczajami w łóżku. Tym razem nie chodziło im o seks, lecz o to, jak zachowujemy się po nim. Okazało się, że pary w szczęśliwych związkach podczas zasypiania dzieli tylko 2,5 cm (poznaj też pozostałe 12 zwyczajów szczęśliwych par). Natomiast ci, którym ostatnio układa się słabo, leżą oddaleni od siebie o 75 cm.

  • Plecami do siebie: tak śpi aż 42% ankietowanych. Pewnie dlatego, że wygodnie. Szczególnie gdy każde ma swoją kołdrę.
  • W tym samym kierunku: wybór 31% par. On pozwala się Tobie tulić do pleców? To wyraz największego zaufania.
  • Twarzą do siebie: pozycja jedynie 4% związków, które zazwyczaj są w początkowej fazie relacji. Romantyczne, ale niewygodne.
kobieta, szpieg fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Szpiegowanie drugiej połówki

37% kobiet przyznaje, że szpiegowanie bliskiej osoby jest usprawiedliwione, jeśli ta zachowuje się podejrzanie. Tego samego zdania jest 29% mężczyzn.

WH 02/2015

REKLAMA