[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki o seksie WH: 02/2015

Dowiedz się, czy prezerwatywa wpływa na jakość seksu i jak podniecenie oddziałuje na zachowanie. Sprawdź także, w jaki sposób sypiają pary w szczęśliwych związkach. Rzuć okiem na informacje od WH.

seks, prezerwatywy fot. shutterstock.com

Pełna kontrola

Jeśli następnym razem usłyszysz, że on nie chce założyć prezerwatywy, bo to zmniejsza doznania, wzrusz ramionami. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w „Journal of Sexual Medicine” poziom podniecenia seksualnego, łatwość utrzymania erekcji i ogólna przyjemność z seksu są podobne u tych z gumką i bez niej. A ryzyko niekoniecznie pożądanej ciąży mniejsze.

Partner nadal nie jest przekonany? Debby Herbenick, autorka badania, radzi, żeby zaaplikował trochę lubrykantu pod prezerwatywę.

Rozważasz inne metody antykoncepcji? Poznaj wady i zalety tabletek antykoncepcyjnych.

REKLAMA

para, związek, seks fot. shutterstock.com

Zrozumieć słabsze chwile

Zdarzyło Ci się kiedyś zaszaleć tak mocno, że potem zastanawiałaś się, jak to było w ogóle możliwe? Raport opublikowany w „ PLoS One” tłumaczy ten fenomen. Naukowcy zaprosili do eksperymentu 90 kobiet. Część obejrzała na początku film erotyczny, część od razu przeszła do wykonywania zadań.

Było wśród nich m.in. picie z filiżanki, w której znajdował się insekt. Co się okazało? Podniecone uczestniczki były o wiele mniej zniesmaczone.

Okazuje się, że podniecenie zmniejsza krytycyzm. Generalnie więcej rzeczy wydaje się wtedy do przyjęcia. A jak podniecenie wpływa na Twój organizm? Sprawdź co się dzieje, gdy jesteś podniecona.

seks, para fot. shutterstock.com

Senna miłość

Badacze z University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii zainteresowali się naszymi zwyczajami w łóżku. Tym razem nie chodziło im o seks, lecz o to, jak zachowujemy się po nim. Okazało się, że pary w szczęśliwych związkach podczas zasypiania dzieli tylko 2,5 cm (poznaj też pozostałe 12 zwyczajów szczęśliwych par). Natomiast ci, którym ostatnio układa się słabo, leżą oddaleni od siebie o 75 cm.

  • Plecami do siebie: tak śpi aż 42% ankietowanych. Pewnie dlatego, że wygodnie. Szczególnie gdy każde ma swoją kołdrę.
  • W tym samym kierunku: wybór 31% par. On pozwala się Tobie tulić do pleców? To wyraz największego zaufania.
  • Twarzą do siebie: pozycja jedynie 4% związków, które zazwyczaj są w początkowej fazie relacji. Romantyczne, ale niewygodne.
kobieta, szpieg fot. shutterstock.com

Szpiegowanie drugiej połówki

37% kobiet przyznaje, że szpiegowanie bliskiej osoby jest usprawiedliwione, jeśli ta zachowuje się podejrzanie. Tego samego zdania jest 29% mężczyzn.

WH 02/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij