Ciekawostki o seksie WH: 02/2013

Dlaczego oglądanie meczów zwiększa poziom testosteronu u kobiet? Co mają wspólnego dziąsła z erekcją? Jakie ćwiczenia na talię osy wykonasz nawet w pracy? Oto garść ciekawych informacji z dziedziny seksu.

piłka nożna, kobieta Kiselev Andrey Valerevich / shutterstock.com
fot. Kiselev Andrey Valerevich 2015/shutterstock.com

Bądź bardziej seksowna – oglądaj z nim mecze piłki nożnej

Zamiast marudzić, że Twój facet jest fanem piłki nożnej, spróbuj sama przekonać się do kibicowania. Niegdyś zbadano, że wygrana ulubionej drużyny podnosi poziom libido u mężczyzn, ale ostatnie badania opublikowane w „Evolution and Human Behaviour” dowodzą, że zwycięstwo zespołu, któremu kibicujemy, podnosi poziom testosteronu u kobiet.

A to właśnie testosteron sprawia, że jesteśmy bardziej seksowne. Cały problem polega na tym, żeby zostać fanką właściwej drużyny, a nie jakichś patałachów. Wyższy poziom testosteronu u kobiet skutkuje nie tylko zwiększonym libido. Testosteron sprzyja też szczupłej sylwetce i większej energii.

Poziom testosteronu zwiększają też ćwiczenia fizyczne. Zobacz, skąd się bierze zależność między ilością godzin spędzonych na bieżni albo jodze, a jakością naszego życia seksualnego i przekona się, że sprawność fizyczna jest sexy!

58% – tyle Polek przepytanych w Women’s Health International Sex Survey zadeklarowało, że nigdy nie udawało orgazmu. Tak trzymać, dziewczyny! Idziemy w zaparte.
facet, mężczyzna Matusciac Alexandru/shutterstock.com
fot. Matusciac Alexandru 2015/shutterstock.com

Stan dziąseł a jego erekcja

Zgadnijcie, jaka część ciała jest szczególnie odpowiedzialna za jakość waszego życia seksualnego? Otóż dziąsła. Jego dziąsła. Nowe badania opublikowane w „The Journal of Sexual Medicine” dowodzą, że stan zapalny dziąseł w ogromnym stopniu przyczynia się do kłopotów z erekcją.

Istotność stanu jego dziąseł dla Waszego życia seksualna na pewno jest zaskakująca. A czy znasz już dobrze resztę jego ciała? Poznaj jego czułe punkty.

talia, kobiece ciało Pressmaster /shutterstock.com
fot. Pressmaster 2015/shutterstock.com

Bardziej seksowna w 3 minuty – ćwiczenia na talię osy

Talia szerokości 70% obwodu bioder to jeden z najsilniej działających na facetów bodźców seksualnych. Mia Boum, tancerka z kabaretu Crazy Horse w Paryżu, radzi nam, jak wyszczuplić talię (możesz to zrobić nawet w pracy).

1. Ustaw krzesło tak by palce nóg (obciągniętych stóp) dotykały podłogi. Uda i kolana powinny tworzyć kąt prosty.

2. Wyprostuj nogi, a następnie opuść 5 cm ponad podłogą. Zatrzymaj. Powtarzaj. Plecy proste, mięśnie brzucha napięte.

Na piękną talię trzeba zapracować – tak jak Jessica Alba. Poznaj jej ulubione ćwiczenie na tę część ciała i wypróbuj cały trening z Jessicą Albą.

WH 02/2013

Zobacz również:
REKLAMA